W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszamy na nadzwyczajne rekolekcje, które zostaną wygłoszone przez ks. Mariusza podczas wieczornej mszy o 1800, a potem na wieczornym różańcu o 2030, zakończonym Apelem Jasnogórskim.

Do Wielkiej Środy włącznie będzie też możliwość spowiedzi w kościele: rano od 900, a po południu od 1700 – do ostatniego penitenta.

  1. Wyjątkową wartość mają trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia nazywane Triduum Paschalnym. Ze względu na obecną sytuację spotkamy się na wspólnej modlitwie połączeni przede wszystkim duchowo, a także internetowej transmisji wszystkich nabożeństw:

Wielki Czwartek o 1800 odbędzie się Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Święceń.

W Wielki Piątek ani w Wielką Sobotę w tym roku nie będzie wspólnej adoracji w Ciemnicy, ani przy Bożym Grobie. Ale zachęcamy do osobistej modlitwy pojedyncze osoby, zachowujące zasady bezpieczeństwa. Kościół będzie otwarty od godz. 800 rano do wieczornego nabożeństwa.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rano o 800 zapraszamy na wspólną Modlitwę Brewiarzową, czyli tzw. Ciemną Jutrznię.

Wielki Piątek o 1430 zapraszamy na Drogę krzyżową, transmitowaną w internecie, którą zakończymy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia o 1500 – w tę Godzinę Śmierci P. Jezusa każdy z nas, gdziekolwiek się znajdzie, niech chwilę pomodli się w ciszy, dziękując za Odkupienie.

Wieczorem o 1800 odbędzie wielkopiątkowa Liturgia Słowa z Komunią i symboliczną adoracją krzyża „na odległość” w kościele i przez internet.

O 20.00 zapraszamy na transmisję tradycyjnego wieczornego czuwania przy Grobie Pańskim.

Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego zwolnienia.

Wielką Sobotę odbędzie poświęcenia pokarmów – co godzinę od 900 do 1300, ale tylko przed i wokół kościoła, z zachowaniem obowiązującego dystansu. Zachęcamy, żeby przy tej okazji zaglądnąć na chwilę do kościoła na adorację krzyża (na odległość) oraz modlitwę przy Grobie Pańskim.

Wieczorem o 19.00 Wigilią Paschalną rozpoczynamy celebrowanie Chrystusowego Zmartwychwstania w podobnych warunkach.

Niedzielę Zmartwychwstania Msza rezurekcyjna odbędzie się tradycyjnie o 600 wraz z symboliczną procesją wokół kościoła, w której weźmie udział wyłącznie asysta liturgiczna. Wiernych prosimy, by pozostali na swoich miejscach w kościele i na zewnątrz, zachowując przepisy.

Niedzielę Wielkanocną, oprócz mszy do południa o zwykłej porze, zostaną też odprawione dodatkowe msze św. o godz. 1600, 1700 i 1800 – żeby jak największa liczba wiernych mogła skorzystać z paschalnych sakramentów.

Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg niedzielnego porządku.

WTydzień2021-popraw