DSC_5024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – 1 Adwentu (A), 1.12.2019

  1. Adwent jest szkołą duchowego oczekiwania, którą najpiękniej w polskiej tradycji przeżywamy na roratach. Będziemy je odprawiać o świcie, czyli o godz. 6.00, w dni powszednie. Rozważaniom roratnim patronuje w tym roku Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński, prymas tysiąclecia. To okazja, by przypomnieć sobie postać tego wybitnego pasterza Kościoła w Polsce, który jest on patronem naszej szkoły i będzie beatyfikowany w czerwcu.
    Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, aby z zapalonymi lampionami włączać się w procesję na rozpoczęcie rorat.

Dziś wieczorem zmiana tajemnic różańcowych o 16.30.

W środę Wspomnienie Św. Barbary, która odbiera szczególną cześć w naszej Parafii. Zapraszamy na roraty, a wieczorem na mszę z okolicznościowym nabożeństwem dziękczynnym za opiekę Świętej. Przy okazji pomodlimy się w intencjach fundatora odnowienia figury św. Męczennicy.

W piątek wypada wspomnienie św. Mikołaja z Myry, jednego z najbardziej lubianych świętych, który cierpliwie uczy, że więcej radości jest z dzielenia się dobrem niż z chęci gromadzenia zysków tylko dla siebie.

To jednocześnie pierwszy piątek grudnia: odwiedziny chorych od 9.00, a wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa. Spowiedź na roratach oraz wieczorem od 16.00.

Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Podczas Mszy św. o 10.00 błogosławieństwo medalików dla uczniów kl. III.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na zimowe ogrzewanie kościoła i na nowe drzwi główne przy okazji roznoszenia opłatków. Mamy nadzieję, że nasi przedstawiciele w tym tygodniu dotrą z opłatkami już do wszystkich rodzin. Dziękujemy im za niełatwą i odpowiedzialną posługę dla dobra wspólnoty! Przestrzegamy przed oszustami, który w tym czasie próbują skorzystać z okazji do kradzieży. Informujemy, że przedstawiciele parafii mogą wylegitymować się pisemnym upoważnieniem do reprezentowania parafii.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek wieczorem. Dziękujemy tej grupie za ofiarowanie świecy roratniej. Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Św. w piątek po nabożeństwie wieczornym.
  3. Dzisiaj składka na seminarium duchowne w Przemyślu.

Wolontariusze z krośnieńskiego hospicjum „Caritas” kwestują dzisiaj przed kościołem w ramach inicjatywy „Świąteczne pierniczki”.

Przypominamy, że dziś ostatnia szansa głosowania na tegoroczny budżet obywatelski w Krośnie.