VI Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej po Mszy św. wieczornej, w niedziele i święta o godz. 16.40.
  2. Klasy trzecie gimnazjum prosimy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  3. We wtorek wypada uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski nasz doroczny odpust parafialny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu za nawiedzenie kościoła, modlitwę w intencji Ojca św. i wyrzeczenie się grzechów można zyskać odpust zupełny. Jak już wiemy z naszej gazetki Pomocna Dłoń w tym dniu nabożeństwo majowe będziemy odprawiać wspólnie z sąsiadami przy kapliczkach albo przy domu. To ważny moment, gdy chwała Maryji będzie słyszana również poza kościołem. Włączmy się w to całym sercem. Natomiast w bazylice farnej Msza św. w intencji mieszkańców Krosna będzie odprawiona o godz. 9.00.
  4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiadamy w piątek od godz. 17.00. Ks. Mariusz pojedzie do chorych po południu od godz. 14.00
  6. Straż Pożarna Krosno Polanka zaprasza na spotkanie w ramach otwartej remizy w najbliższą sobotę od godz. 10.00 – 12.00 przy ul. Ks. Decowskiego 107.
  7. Księża Michalici z Miejsca Piastowego zapraszają młodzież do swoich szkół. Ogłoszenie dotyczy szkół ponadgimnazjalnych. Dla zainteresowanych są do zabrania foldery z informacjami szczegółowymi.
  8. Prosimy o modlitwę za dzieci z klas trzecich, które przyjmują dzis I Komunię św. i za ich rodziny.
  9. Na przyszłą niedzielę na Mszy św o godz. 11.30 będzie rocznica I Komunii św. Będzie to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka na parafię.
  10. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe o 16.40. Po nim zmiana tajemnic różańcowych.

 

W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Alfreda Bębna. Pomódlmy się za niego.