IV Niedziela Wielkanocna

  1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W sobotę uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.
  3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży, na przyszłą niedzielę do puszek będziemy składać ofiary na Ukrainę. Jest to prośba ojca św. Franciszka.
  4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 w naszej parafii wystąpi zespół dziecięcy Niebieskie Skrzaty. Będzie można nabyć ich płytę Jezu ufam Tobie za 10 zł., koszt dla ciężko chorej Hani.
  5. We wtorek 19-go w parafii św. Wojciecha będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Zaprasza Solidarność.
  6. Już na przyszłą niedzielę prosimy o wystrój kościoła parafian z ul. Baczyńskiego do krzyżówki.
  7. W związku z pogrzebami mamy serdeczną prośbą do tych kierowców, którzy natrafiają na moment gdy pogrzeb wychodzi z placu kościelnego na ulicę. Jest to bardzo niebezpieczny moment a obserwujemy, że jadący w tym czasie kierowcy nawet nie zwalniają ryzykując najechanie na kogoś, kto akurat wychodzi. Najlepiej byłoby w tym czasie po prostu się zatrzymać na kilka minut, to najbezpieczniejsza decyzja. Z drugie strony prosimy też o uszanowanie pogrzebu i nie traktowanie go jako przeszkody, którą najlepiej jak najszybciej ominąć.

W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na  miejsce wiecznego spoczynku śp. Stanisława Nowaka, Marię Rajchel, Lucynę Kwodzińską, Małgorztę Delimatę i Krystynę Pęcek. Pomódlmy się za nich. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie.