DSC_5024

Krosno Polanka – 32 Niedziela Zw. (C), 10.11.2019

 

  1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach w dni powszednie po mszy wieczornej.
  2. Za naszą Ojczyznę z okazji Święta Niepodległości pomodlimy się już dzisiaj na mszy o 10.00, a jutro Krąg Rodzin tradycyjnie zaprasza na modlitwę kwadrans przed mszą wieczorną.

Prezydent Krosna zaprasza na miejskie obchody święta. Szczegóły na plakacie.

  1. W tym tygodniu parafialna katecheza młodzieży przed sakramentem bierzmowania o 16.30:

w poniedziałek dla kl. VII; we wtorek dla klasy VI; a w środę dla klasy VIII.

  1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek po mszy wieczornej

Spotkanie zespołu koordynacyjnego oraz redakcji gazetki we wtorek po mszy wieczornej.

Osoby zainteresowane doświadczeniem seminarium odnowy wiary zapraszamy na spotkanie w piątek po mszy wieczornej.

We wtorek kancelaria nieczynna ze względu na rejonową kongregację księży w Sanoku.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Misjonarza ze Sewastopola – budowniczego kościoła, który podzieli się z nami „urokami” pracy Misyjnej na terenie konfliktu zbrojnego pomiędzy Ukrainą a Rosją.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę w kopertach na remont kościoła.
  3. 7. Ogłoszenia społeczne: (1) Informujemy, że można już głosować na propozycje tegorocznego budżetu obywatelskiego. Głosowanie to odbywa się przez internet ze strony Urzędu Miasta Krosna albo osobiście w budynku urzędu przy ul. Lwowskiej. Każdy zameldowany mieszkaniec Krosna bez względu na wiek może głosować tylko raz i może oddać swój głos tylko na jeden projekt miejski i na jeden projekt dzielnicowy, czyli za jednym razem należy zdecydować o swoim poparciu dla dwóch projektów. Trzeba uważać, bo kolejna próba głosowania unieważni nasz głos. Wśród miejskich projektów szczególnie zachęcamy do poparcia projektu nr 11: remont cmentarza komunalnego w Polance, aby uszanować pamięć o naszych zmarłych. Wśród projektów dzielnicowych zachęcamy do głosowania na propozycje z naszej dzielnicy, a szczególnie na „rodzinne muzykowanie” (projekt nr 19) naszej scholi albo na propozycję naszych strażaków (projekt nr 14).

(2) Czwarta rata podatku będzie pobierana w czwartek i piątek od 10.00 do 15.00 w Domu Ludowym.

(3) Ostrzegamy przed niebezpieczną manipulacją prowokatorów, którzy w ubiegłym tygodniu po mszach samowolnie rozdawali ulotki mające na celu wprowadzenie zamętu wśród wierzących. Treść tych ulotek jest niezgodna z zasadami Kościoła Katolickiego, a powoływanie się na autorytety Kościoła jest fałszem i manipulacją. Warto też pomodlić się o opamiętanie i nawrócenie autorów tej prowokacji.

Wczoraj zmarł Zbigniew Wójtowicz, polećmy go Bożemu miłosierdziu…