DSC_5024

Krosno Polanka – 30 Niedziela Zw. (C), 27.10.2019

  1. Bóg zapłać o. Zbigniewowi za posługę Słowa zachęcającą do regularnego „karmienia się” świętymi tekstami w naszych rodzinach, aby umacniać swoją wiarę. Po mszy, przy wyjściu z kościoła, można osobiście porozmawiać z ojcem i skorzystać z przygotowanych materiałów, aby wesprzeć dzieła pomocy, którymi się opiekuje.
  2. Zachęcamy wszystkich uczestników nabożeństw różańcowych, żeby wytrwać w gorliwości do końca miesiąca. Wciąż zapraszamy tych, którym jeszcze nie udało się być na różańcu, bo to już ostatnia okazja.
  3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze przed południem wg porządku niedzielnego, a zamiast mszy wieczornej tradycyjnie o 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu.

W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wiernych Zmarłych, zwane Dniem Zadusznym. Msza św. rano o 7.00 i 9.00, a wieczorem o 16.00, połączona z procesją cmentarz, w której będziemy modlić się za naszych zmarłych, a szczególnie za ponad 50 osób z naszej Parafii, które zmarły w ostatnim roku. Ich rodziny podczas tego nabożeństwa poprosimy, aby w procesji na grób swoich zmarłych zanieśli zapalony znicz od Parafii. Udział w tej procesji jest okazją do ofiarowania zmarłym modlitwy i odpustu zupełnego z kar doczesnych za odpuszczone grzechy, który można uzyskać raz na dzień od 1 do 8 listopada. Aby ten odpust uzyskać, oprócz zwykłych wymagań, czyli: spowiedzi, wyrzeczenia się przywiązania do grzechu, komunii, odmówienia „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencjach papieża – wymagane jest pobożne odwiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

Piękną tradycją modlitwy za zmarłych są listopadowe wypominki, które będziemy odmawiać w dni powszednie listopada. Kartki wypominkowe można znaleźć w listopadowym numerze „Pomocnej Dłoni” oraz na stoliku przy wejściu do kościoła. Wypełnione wypominki można składać w zakrystii, wybierając konkretny dzień modlitwy za swoich zmarłych albo złożyć je na tacę w dniu nabożeństwa.

Posłańców prosimy o posługę rozniesienia najnowszego numeru „Pomocnej Dłoni” z zachętą, aby modlitwę za zmarłych na cmentarzu przeżyć jako okazję do duchowego spotkania i rozmowy z nimi. Szczegółowe wyjaśnienia znajdziecie w naszej gazetce, razem z kartką na wypominki i porządkiem listopadowych nabożeństw za zmarłych.

  1. „Pierwszopiątkowe” odwiedziny chorych w odbędą się wyjątkowo w najbliższą sobotę rano. Spowiedź codziennie na mszy i w czwartek od godziny 16.00.
  2. Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek o 16.30.
    W sobotę kancelaria nieczynna.
  3. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Kryształowej i Platynowej za kwiaty do ołtarza oraz za ofiarę na renowację kościoła. Msza św. o Boże błogosławieństwo dla nich zostanie odprawiona 18 lutego wieczorem.
  4. 7. Ogłoszenie społeczne: Towarzystwo im. Św. Brata Alberta informuje, że 1 listopada odbędzie się kwesta na prowadzenie kuchni dla ubogich oraz schroniska dla bezdomnych. Wolontariusze z identyfikatorem Towarzystwa będą zbierać ofiary do puszek także na naszym cmentarzu.

Jutro liturgiczne święto Apostołów – świętych Szymona i Judy Tadeusza. Nie zapominamy o solenizantach, a szczególnie o długoletnim proboszczu Parafii, ks. prałacie Tadeuszu – otoczmy ich naszą życzliwością i modlitwami, życząc Bożego błogosławieństwa.

Pomódlmy się w ich intencji…  

W tym tygodniu zmarł +Stanisław Szopa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu, którego zapewne bardzo mu potrzeba.

 W związku z profanacją, jaka niedawno miała miejsce w kościele filialnym w Słonnem w parafii Dubiecko, Metropolita Przemyski zarządził specjalny obrzęd pokutny w tamtej parafii, ponadto zobowiązał wszystkie parafie Archidiecezji do modlitwy o opamiętanie i nawrócenie osób, które dopuściły się aktów świętokradztwa, a przede wszystkim o wynagrodzenie za zniewagi Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie przez ofiarowanie komunii św. i odśpiewania suplikacji – co uczynimy dzisiaj na zakończenie mszy św.