DSC_5024

22 Niedziela Zw. (C), 1.09.2019

  1. Jutro rozpoczęcie Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszamy uczniów z rodzicami i nauczycielami oraz wszystkich zainteresowanych troską o dobro młodego pokolenia na Mszę św. o godz. 8.00. Po mszy Pani Dyrektor ze współpracownikami zaprasza na uroczyste otwarcie i poświęcenie nowych sal lekcyjnych w szkole, aby były miejscem wzrastania w mądrości i łasce. Wszystkich zachęcamy do podsumowania wakacji dobrą spowiedzią, aby rozpocząć rok szkolny z Bożym błogosławieństwem.
  2. Zmiana Tajemnic Różańcowych dzisiaj o 16.30.

Dziś o 15.00 w naszej parafii odbędzie się rejonowe spotkanie Domowego Kościoła.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po mszy, a spotkanie zespołu katechetycznego w środę po mszy św.
Ministranci i lektorzy mają powakacyjne spotkanie w czwartek o 16.00 – kandydatów na ministrantów prosimy, by zgłaszali się do ks. Mariusza, a wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w scholi do Pani Agnieszki.

  1. W pierwszy piątek września rano odwiedziny chorych, a wieczorem spowiadamy od 17.00. Potem msza i nabożeństwo do Serca P. Jezusa.
  2. Za tydzień parafialna pielgrzymka do Tarnowca. Wyjście o 6.30, aby dojść na odpustową sumę o 11.00. Tegoroczne hasło „Pielgrzymujemy w naszych i Waszych intencjach” zachęca nas do udziału w pielgrzymce – przynajmniej poprzez przekazanie pielgrzymom swojej intencji modlitewnej, zapisanej na kartce z najnowszego biuletynu „Pomocna Dłoń”. Kartki te należy przynieść do kościoła do soboty, aby pielgrzymujący mogli tymi intencjami modlić się w drodze do Sanktuarium w Tarnowcu. Prosimy o zgłaszanie się osób, które mogą pomóc w przywiezieniu pielgrzymów z Tarnowca. Szczegóły wydarzenia i jego znaczenie można pogłębić w najnowszym numerze „Pomocnej Dłoni”, który wkrótce trafi do każdej rodziny. Posłańców prosimy, by z zakrystii odebrali ten biuletyn dla swojego rejonu.
  3. Dzisiejsza składka jest na seminarium duchowne, a za tydzień składka w kopertach na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę sierpniową. W ubiegłym tygodniu komisja konserwatora wojewódzkiego zatwierdziła propozycję planu podejmowanych prac, a przy okazji uspokoiła nas, że stan sklepienia kościoła jest zadziwiająco dobry i na szczęście nie wymaga złożonych prac budowlanych, których się obawialiśmy.
  4. O ofiarę na kwiaty do ołtarza na następną niedzielę prosimy rodziny z drugiej części ul. Ks. Decowskiego. Bóg zapłać!
  5. Ogłoszenie społeczne: RCKP i krośnieński chór „Echo” zapraszają na kolejną edycję wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych pt. „Żeby Polska była Polską” w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75 rocznicę Powstania Warszawskiego – dzisiaj na krośnieńskim rynku o 19.00.

W tym tygodniu zmarła † Bogumiła Adamczak. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu, którego z pewnością potrzebuje…