Od kilku lat nasza Parafia, włącza się aktywnie w ruch „odnowy i ewangelizacji” parafialnej wspólnoty. 24 i 25 sierpnia br. delagacja naszej Parafii wraz z Ks. Proboszczem, Ks. Janem i Kl. Tomaszem, uczestniczyła w corocznej pielgrzymce Parafii realizujących program odnowy. W tym roku miejscem pielgrzymki była parafia w Dysie, w dekanacie Lublin-Północ w Archidiecezji Lubelskiej. Hasłem pielgrzymki było wezwanie: „W mocy Ducha Świętego”. Do gościnnej parafii przyjechali pielgrzymi z Częstochowy, Krosna, Przemyśla-Kazanowa, Lubszy, Szewny, Oleśnicy, Szówska, Mąkoszyc, Hrubieszowa, Łęcznej, Jawidza-Rokitna, Kazimierzówki, Lublina, Warszawy. Parafianie w Dysie przyjęli łącznie 270 pielgrzymów. Każdy z pielgrzymów otrzymał specjalny prezent, a w nim książki, materiały dotyczące parafii i Małej Arabki, świętej karmelu, który w Dysie ma swój klasztor. Siostry karmelitanki przygotowały dla każdego z pielgrzymów różańce. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła prezentacja parafii, a oprawę muzyczną wydarzenia przygotował Zespół Ludowy Dysowiacy, chluba tutejszej gminy. Również parafianie starali się ugościć przyjezdnych najlepiej jak potrafili, nie tylko udzielając im noclegów, ale także przygotowując dla gości regionalne potrawy. Ostatnim akcentem pierwszego dnia, było nabożeństwo w świątyni, oparte na modlitwie Małej Arabki oraz ucałowanie jej relikwii. Drugiego dnia pielgrzymki, uczestnicy w grupach rozmawiali o potrzebie korzystania z darów i owoców Ducha Świętego w budowaniu ewangelizującej wspólnoty parafialnej. Mszę św. dla pielgrzymów tego dnia sprawował Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik. Na kolejną, jubileuszową pielgrzymkę zaprosił ks. Mieczysław Nowak, od którego „wszystko się zaczęło”. To on zdecydował o wprowadzeniu w Polsce projektu odnowy parafii, proponowanego przez założony przez o. Riccardo Lombardiego SJ Ruch dla Lepszego Świata. Ks. Mieczysław przez wiele lat pełnił też funkcję dyrektora Polskiej Grupy Promotorów tego Ruchu. W przyszłym roku pielgrzymka odbędzie się w Adamowiźnie, jego rodzinnej miejscowości. Ks. Mieczysław będzie wtedy obchodził także jubileusz 60-lecia posługi kapłańskiej. Fotorelacja w GALERII