P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zesłania Ducha Św. (C), 9.06.2019

  1. Jutro drugi dzień świąt Ducha Św. obchodzony jako Święto Matki Kościoła, to jednocześnie przejście do Okresu Zwykłego Roku Liturgicznego.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciało jest planowana z kościoła w stronę ul. Chrobrego, a następnie przejdzie ulicami Kryształową i Szklarską, aby wrócić z powrotem do kościoła. Zaś tegoroczna procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się wzdłuż ul. Batalionów Chłopskich, rozpoczynając się od Mszy św. przy kaplicy z ul. Ks. Decowskiego. Mieszkańców tych rejonów prosimy o zorganizowanie okolicznościowych ołtarzy we współpracy z proboszczem.

  1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na rozmowy indywidualne o 16.30: klasa VI w poniedziałek, a klasa VII we wtorek o 16.30. Należy przynieść ze sobą indeks formacji katechetycznej.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę w kopertach na remont kościoła. Przy okazji informujemy, że Urząd Marszałkowski ogłosił decyzję o przyznaniu naszej Parafii 20 tys. zł dotacji na prace konserwatorskie.

Mieszkańcom z ul. Szklarskiej 5 dziękujemy za ofiarę na kwiaty do ołtarza i na remont kościoła. Msza św. w ich intencji Boże błogosławieństwo i zdrowie zostanie odprawiona wieczorem 23.12.2019. Za tydzień o taką posługę prosimy mieszkańców bloku przy ul. Szklarskiej 7.

W tym tygodniu zmarła † Krystyna Bęben. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu!