P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Wniebowstąpienia (C), 2.06.2019

  1. Za tydzień Zesłanie Ducha Św., które kończy okres wielkanocny. Do świętowania przygotuje nas codzienna Nowenna połączona z nabożeństwem czerwcowym. W modlitwach pamiętajmy o diakonach z Archidiecezji, którzy w sobotę przyjmą sakrament święceń kapłańskich.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o 16.30.

Jutro po mszy wieczornej spotkanie zespołu koordynacyjnego i redakcji listu. W czwartek po mszy spotkanie młodych rodzin, a wcześniej o 17.30 zbiórka lektorów i ministrantów. Informujemy z radością, że wczoraj biskup Stanisław uhonorował bliźniaków Macieja i Mateusza tytułem „Ministranta Roku”, a nasza schola zajęła I miejsce na festiwalu piosenki. Gratulacje!

W czerwcu codziennie wspólnie odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa po mszy wieczornej, a w pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od rana. Wieczorem spowiedź od godz. 17.00.

  1. Msze w intencji uczestników majówek z kaplicy przy ul. Ks. Kojdera zostaną odprawione rano 26 listopada: o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców ul. Ks. Kojdera i ul. Gen. Maczka, a za zmarłych sąsiadów z tych ulic: 27 listopada. A msze za uczestników majówek z kaplicy przy ul. Ks. Decowskiego zostaną odprawione wieczorem: 3 i 8 stycznia 2020.
  2. Bóg zapłać za majową ofiarę na renowację prezbiterium w kościele. Informujemy, że komisja Konserwatora Wojewódzkiego zaakceptowała zrealizowane prace i plan na rok bieżący. Na planszach pod chórem można zobaczyć stan obecnie odnawianych rzeźb i baldachimu ambony. Wkrótce znowu pojawią się rusztowania w prezbiterium, a konserwatorzy podejmą swoją pracę w kościele. Przy okazji przygotowujemy się do gruntownej odnowy głównych drzwi wejściowych do kościoła. Po konsultacjach z komisją konserwatora wstępnie rozeznajemy możliwości zainstalowania nowego systemu ogrzewania kościoła. To prawdopodobne zadanie już na następny rok, bo od tego zależy racjonalność dalszych prac konserwatorskich. Za tydzień, w 2. niedzielę czerwca, ofiara na remont kościoła w kopertach i na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
  3. Bóg zapłać mieszkańcom ze ul. Szklarskiej 3a za ofiarę na kwiaty do ołtarza. Za tydzień o tę posługę prosimy mieszkańców bloku przy ul. Szklarskiej 5.
  4. 5. Ogłoszenie społeczne: (1) Krzysztof z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa w najbliższą sobotę. Mają kilka miejsc wolnych w autokarze, dlatego zainteresowani wyjazdem mogą zgłaszać się do zakrystii lub do ks. Krzysztofa; (2) Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Krośnie – szczegóły w gablocie przy wejściu do kościoła.

W tym tygodniu zmarł † Antoni Mikos. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu!