P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 Niedziela Wielkanocny (C), 26.05.2019

Dzisiaj gościmy w Parafii przedstawicieli wspólnoty terapeutycznej „Cenacolo”, niosącej pomoc młodym ludziom z problemami w szczególności narkomanom i alkoholikom. Posłuchajmy teraz ich świadectwa, żeby uwierzyć, że nie ma sytuacji „bez wyjścia”!

(…)

  1. Dziękujemy za to świadectwo! Bezpośrednio po mszy przed kościołem można spotkać się i porozmawiać z naszymi gośćmi ze wspólnoty Cenacolo.
  2. Dzisiaj tradycyjny dzień wdzięczności za nasze mamy, za ich miłość i poświęcenie! Pamiętajmy o modlitwie i w miarę możliwości o serdecznej rozmowie. Dzisiaj po mszy o 10.00 rozśpiewane spotkanie na cześć mam przygotowane przez naszą scholę.
  3. Został nam ostatni tydzień nabożeństw majowych. Zachęcamy do modlitwy za rodziny dotknięte tragicznymi skutkami gwałtownych opadów, a także kontynuujemy modlitwę za nasz Kościół doświadczany trudnym okresem próby, aby to doświadczenie oczyściło i umocniło wiarygodność naszej ewangelicznej posługi. W piątek, na zakończenie majówek, oprócz mszy i nabożeństwa w kościele, zostaną też odprawione msze św. także na Przygrodach w kaplicy przy ul. Ks. Kodera (o 18.00 w intencjach polecanych przez tamtejszych mieszkańców) oraz w kaplicy przy ul. Ks. Decowskiego (o 19.00 w intencji zmarłych z rodziny Ginalskich) – gdzie przez cały maj codziennie modlono się na cześć Maryi, podtrzymując piękną tradycję sąsiedzkiej modlitwy przy „swojej” kaplicy.
  4. W piątek rozpoczynamy modlitewną nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Pięćdziesiątnicy.

Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o 16.30.

  1. Bóg zapłać mieszkańcom bloku przy ul. Szklarskiej 3 za ofiarę na kwiaty do ołtarza oraz na remont kościoła. Msza św. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców zostanie odprawiona 23 listopada o 7.00. Za tydzień o tę posługę prosimy mieszkańców bloku przy ul. Szklarskiej 3a.
  2.  Ogłoszenie społeczne: (1) Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach do parlamentu europejskiego.