P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 Niedziela Wielkanocny (C), 28.04.2019

  1. Dziś popołudniu zapraszamy dodatkowo do kościoła na 15.00, na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy wieczornej, a w niedzielę o 16.30.

  1. Naszą wspólnotę czeka w tych dniach świąteczny tydzień, ale szczególną uwagę chcemy zwrócić na młodzież i dzieci. I tak:

– Dziś młodzież przed bierzmowaniem kończy rekolekcje w Rzepedzi, a od jutra do czwartku zapraszamy ich na wieczorne msze i formacyjne spotkanie, podczas których m. in.: odnowią przyrzeczenia, przyjmą krzyże i spotkają się z ks. dziekanem. To nasi młodzi parafianie, którzy zostali przygotowani do przyjęcia sakramentu przez regularny udział w 3-letniej formacji oraz przeżycie rekolekcji. Pozostali będą mieć szansę na bierzmowanie w przyszłym roku.

W piątek o 11.30 na Mszy odpustowej pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozka zostanie udzielony sakrament bierzmowania.

Od mszy odpustowej rozpocznie swoje tygodniowe nawiedzenie w naszej Parafii Obraz Matki Bożej „Solidarności” oraz relikwie bł. Jerzego Popiełuszki i krzyża z Nowej Huty. Będzie to czas szczególnej łaski, żeby wymodlić przez Jej wstawiennictwo łaskę pojednania Polaków i leczenia nas z duchowych chorób, przez które często zapominamy, że solidarność – jak uczył nas św. Jan Paweł II – to nie jest „jedni na koszt drugich” lecz „jedni drugich brzemiona noście”!

Spowiedź przed odpustem, bierzmowaniem i 1. Piątkiem w czwartek od 17.00. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek, 2 maja, od rana.

W najbliższy piątek, w dzień uroczystości i odpustu, post nie obowiązuje.

W tym tygodniu swoje przygotowanie do pierwszej spowiedzi oraz do pierwszego pełnego udziału we Mszy z Komunią św. będą przeżywać dzieci z kl. III. Spotkania codziennie przed mszą św. Pierwsza spowiedź dla dzieci i ich bliskich odbędzie się w sobotę rano o 8.30, a I Komunia w następną niedzielę na Mszy o 11.30.

W sobotę, 4 maja, dyżur w kancelarii wyjątkowo od godz. 9.00.

Informujemy, że rocznica I Komunii jest planowana na niedzielę 12 maja o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV odbędzie się w następny poniedziałek 6 maja po mszy wieczornej.

  1. W piątek główne święto Patronki Parafii – Matki Bożej Królowej Polski. Warto, żebyśmy w tym roku podarowali naszej Patronce szczególny dar: postarajmy się ofiarować naszej Patronce zdrowy uśmiech na powitanie i przez to uśmiechniętą majówkę w rejonach – zatem w odpustowy piątek majówki w kościele nie będzie. Szczegóły takiego świętowania wyjaśni nam najnowszy numer „Pomocnej Dłoni” z harmonogramem nabożeństw najbliższego tygodnia. Posłańców prosimy, żeby dziś odebrali z zakrystii „list do parafian” i roznieśli do sąsiadów. Bóg zapłać!
  2. Ogłoszenie społeczne: W dodatku do „Pomocnej dłoni” znajduje się plakat pożytecznej lokalnej inicjatywy „Czysta Polanka”, która odwołuje się do sumienia wszystkich mieszkańców Polanki. To dramatyczny apel o zaprzestanie zatruwania siebie nawzajem przez palenie śmiertelnie niebezpiecznych śmieci. Plakat przypomina nam, że boże przykazanie „Nie zabijaj” dotyczy także i tej kwestii palenia śmieci. Jako Parafia szczerze popieramy tę inicjatywę i zapraszamy na spotkanie w naszym Domu Ludowym, na którym poznamy nie tylko rzeczowe informacje nt. szkodliwości palenia śmieci, ale także o tym, jakie są możliwości wsparcia dla rodzin, których nie stać na modernizację systemu ogrzewania swojego domu. Spotkanie to odbędzie się w naszym Domu Ludowym w piątek, 10 maja.