P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Polanka – 5 Ndz. Wielkiego Postu (C), 7.04.2019

  1. Do środy włącznie przeżywamy w naszej Parafii decydujące dni Wielkiego Postu, czyli czas poważnych decyzji z Rekolekcji Wielkopostnych.

 Wspierajmy naszą modlitwą posługę Księdza Rekolekcjonisty i postarajmy się owocnie skorzystać z tego czasu łaski. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej mszy, a w dni powszednie zarówno na mszach o godz. 7.00 i 18.00, jak i na dodatkowej mszy o 9.00. W poniedziałek wieczorem nauka stanowa dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn.

Środa jest dniem parafialnej spowiedzi wielkopostnej – przed południem od 10.00 do 12.00, a popołudniu od 15.00 do 18.00, z przerwą o 16.30. Nie odkładajmy spowiedzi, bo później spowiadamy w innych parafiach. W środę wieczorem Msza św. na zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem.

Obiecujemy, że dobre przeżycie rekolekcji zachęci do powrotu nasze Anioły!

  1. W piątek ostatnia w Wielkim Poście wspólnotowa Droga krzyżowa, z którą wyjdziemy na ulice Polanki – rozpoczęcie Mszą o 17.00, potem, jako uczniowie P. Jezusa, pójdziemy stacjami tej niezwykłej drogi, rozważając tajemnice Jego Męki i zbawczej Śmierci, aby dać świadectwo, że nie jest nam wszystko jedno, bo zależy nam na budowaniu żywej wspólnoty wiary. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy naszej procesji.
  2. Katecheza przed bierzmowaniem dla klas VI w poniedziałek, a dla klas VII we wtorek o 17.30. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 17.00.; spotkanie PZK (redakcja Listu) we wtorek po mszy wieczornej; w czwartek spotkanie młodych rodzin, a dla spotkanie uczniów kl. 3 Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców w sobotę po mszy wieczornej.
  3. W ramach jałmużny postnej warto nabyć baranka wielkanocnego i paschalik, albo wspomóc fundusz duszpasterski młodzieży przez nabycie u nich kartek świątecznych. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – dzisiaj z Gościem Niedzielnym można nabyć płytę z filmem o św. Ignacym Loyoli, pomagającym zrozumieć decyzje papieża Franciszka.

  Bóg zapłać różom, które złożyły ofiaręł na kwiaty do Bożego Grobu. Msze św. za zmarłe siostry z tych róż zostaną odprawione: (1) 27 września o 7.00 od róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus; (2) 26 września o 18.00. od róży MB Pocieszenia.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Stanisławę Kisiołek – polećmy ją Bożemu miłosierdziu…