P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Polanka – 2 Ndz. Wielkiego Postu (C), 17.03.2019

  1. W tym tygodniu, w poniedziałek i wtorek przed południem, uczniowie naszej szkoły będą przeżywać swoje rekolekcje wielkopostne. Liczymy na obecność ich wychowawców, nauczycieli i opiekunów, dla których jest to wyjątkowa okazja wychowawcza. Postarajmy się duchowo wspierać to ważne duchowe doświadczenie naszych najmłodszych parafian.

W ramach tych rekolekcji uczniowie będą przeżywać także swoją drogę krzyżową, dlatego piątkowe nabożeństwo o 16.15 będzie odprawiane dla pozostałych wiernych, którym odpowiada ta godzina nabożeństwa. Przypominamy, że po mszy wieczornej odbędzie się kolejna droga krzyżowa, aby każdy mógł skorzystać ze wspólnotowego rozważania Męki Pana Jezusa. Zapraszamy też na adoracyjne nabożeństwo Gorzkich Żal z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.15.

  1. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  2. Caritas Archidiecezji Przemyskiej informuje, że przy krośnieńskim hospicjum działa wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego i rehabilitacyjnego, z której osoby potrzebujące mogą korzystać na podstawie zaświadczenia lekarskiego oraz złożonego wniosku. Lista sprzętu i zasady wypożyczenia są dostępne na plakacie, na ulotkach i na stronie internetowej „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej.

Przy okazji warto sobie uświadomić dobro jakie płynie np. z wielkopostnej jałmużny. Pomocne w tej praktyce duchowej są skarbonki „Caritas”, które można sobie wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła i zachęcić do tej pięknej duchowej praktyki wszystkich domowników.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Czesławę Nowak – polećmy ją Bożemu miłosierdziu…