OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Polanka – 5 Niedziela Zwykła (C), 10.02.2019

  1. Jutro, we Wspomnienie MB z Lourdes, w Kościele obchodzony jest światowy dzień chorego. Pamiętajmy o naszych chorych i o ich potrzebach duchowych przez ofiarowanie im czasu na rozmowę, dobrą lekturę, zachęcanie do modlitwy w ważnych sprawach, a przede wszystkim przez troskę, by regularne mogli korzystać z sakramentów, dopóki są świadomi, aby z łaską Bożą nieśli swój krzyż choroby i starości.

Przy okazji przestrzegamy, by nie brać na swoje sumienie grzechu zaniedbania okazji, bliskie nam osoby pojednały się z Bogiem przed śmiercią. Dlatego należy wezwać księdza zanim chory utraci świadomość, by spowiedzią mógł pojednać się z Bogiem, przyjąć komunię, czyli tzw. wiatyk i uzyskać odpust zupełny w godzinę śmierci. I to jest najważniejsze! Bo sam Sakrament Namaszczenia Chorych zasadniczo nie jest dla umierających, ale dla chorych, aby odzyskali zdrowie.

Nasze specjalne nabożeństwo połączone z sakramentem namaszczenia jest planowane na początku kwietnia, na rozpoczęcie rekolekcji. Ufamy, że będzie już cieplej, a zatem i bezpieczniej dla osób starszych i chorych.

  1. Jutro, 11 lutego, kwadrans przed mszą wieczorną, Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wspólną Modlitwę za Ojczyznę, którą w Parafii Królowej Polski tradycyjnie staramy się praktykować. W tym miesiącu szczególnie prosimy Miłosiernego Boga o łaskę pojednania wśród Polaków.

W czwartek czcimy świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy – polecając ich opiece bardzo trudne zadanie nowej ewangelizacji Starego Kontynentu.

  1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania po mszy wieczornej: jutro zespół PZK, a w czwartek wspólnotę młodych rodzin.

Informujemy, że dzieci z naszej scholi nie nudzą się na feriach. Dziś są zaproszone na Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci związanych z Radiem Maryja, jutro w Dzień Chorych, animują Mszę św. w krośnieńskim hospicjum, a w środę z ministrantami mają całodniowy wyjazd rekreacyjny w okolice Biecza.

  1. W 91. rocznicę ustanowienia naszej Parafii, podziękujmy Panu Bogu za wszelkie dobro duchowe, które stało się naszym udziałem dzięki bliskiej obecności struktur parafialnych w Polance. Przy tej okazji odnówmy obietnicę troski o naszą Parafię. A ciesząc się od kilku dni z powrotu pozłacanych aplikacji nastawy ołtarza, dziękujemy za ofiary składane na rzecz ratowania tego skarbu, jakim jest nasz parafialny kościół.

Mieszkańców domów przy ul. Szklarskiej prosimy o ofiarę na kwiaty do ołtarza. Bóg zapłać!

W tym tygodniu zmarła † Maria Borkowska – polećmy ją Bożemu miłosierdziu!