OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Polanka – 4 Niedziela Zwykła (C), 3.02.2019

  1. Dziś o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne młodzież przed bierzmowaniem o 17.00: w poniedziałek klasy VI; we wtorek klasy VII; w środę klasy VIII, a w czwartek gimnazjum.

Ponadto we wtorek po mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

Katecheza przedchrzcielna w piątek o 16.00.

  1. Informujemy, że proces restauracji aniołów z ołtarza głównego postępuje systematycznie. Figury zostały wzmocnione i dogłębnie oczyszczone, ponadto uzupełniono powstałe ubytki. Obecnie uzupełniane są elementy złocone. Krótko mówiąc figury wypiękniały i w niedługim czasie spodziewamy się ich instalacji w ołtarzu razem ze złoceniami strefy wokół tabernakulum.

Przygotowujemy się do kolejnego etapu renowacji kościoła, który obejmie odnowę całego prezbiterium, czyli ścian wraz malowidłami, renowację dębowej boazerii wraz z bocznymi portalami, a jak wystarczy środków, chcielibyśmy odnowić także ołtarze boczne: Najświętszego Serca P. Jezusa oraz św. Barbary. Została już przygotowana obszerna dokumentacja oraz złożyliśmy wniosek do konserwatora wojewódzkiego o pozwolenie na renowację. Po uzyskaniu akceptacji postaramy się wystąpić o dotacje na ten cel do różnych źródeł. Liczymy również na hojną życzliwość naszych parafian, dlatego za tydzień, w drugą niedzielę lutego, składka w kopertach na remont naszego kościoła parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać!

Postępuje również remont plebani – pogoda w ostatnich tygodniach nie była zbyt przychylna dla prac przy elewacji, ale postępuje remont wnętrza: odnowiono kuchnię, łazienkę i zaawansowane są prace w sali spotkań oraz w poczekalni do biura parafialnego. Prosimy również o modlitwę w intencji podejmowanych prac, bo w tym niełatwym zadaniu potrzebujemy Bożego błogosławieństwa!

W tym tygodniu pożegnaliśmy † Alicję Wcisło – polećmy ją Bożemu miłosierdziu…