P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – 2 Adwentu (C), 9.12.2018

  1. Drugi tydzień Adwentu zaprasza nas do zmiany życia, byśmy znaleźli w nim miejsce dla P. Boga i dla Jego Słowa. W adwentowej przemianie pomagają nam msze roratnie z okolicznościowym Słowem.

Okazją do adwentowej jałmużny są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które można nabyć u ministrantów przy wyjściu z Kościoła.

  1. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej, a we wtorek – kwadrans przed mszą wieczorną, Kręgi Rodzin zapraszają na modlitwę za Ojczyznę.

Spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędą się o 17.00: w poniedziałek kl. VI; we wtorek kl. VII; w środę kl. VIII, a w czwartek gimnazjum.

  1. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na zimowe ogrzewanie kościoła przy okazji roznoszenia opłatków. Gdyby ktoś jeszcze nie otrzymał opłatków z jakiegoś powodu, bo np. był nieobecny podczas odwiedzin przedstawicieli Parafii, wciąż może je otrzymać w zakrystii!

Dzisiaj wolontariusze z krośnieńskiego hospicjum „Caritas” w ramach inicjatywy „Świąteczne pierniczki” będą kwestować na rzecz tej potrzebnej i pożytecznej placówki.

  1. Informujemy, że prace renowacji ołtarza są tak zaawansowane, że w tym tygodniu planowane jest zdjęcie rusztowań. Do świąt będzie kontynuowany remont podstawy ołtarza. Konserwatorzy napotkali niespodziewane trudności przy odnowie aniołów. Z tego powodu te figury zapewne nie wrócą na swoje miejsce przed świętami. Ale już sam odsłonięty ołtarz w oczyszczonej absydzie będzie dla nas z pewnością źródłem radości i modlitewnego skupienia przy rozważaniu Tajemnicy Bożego Wcielenia.

Na znak wdzięczności dla grupy mężczyzn z naszej parafii, którzy bezinteresownie zajęli się budową i demontażem rusztowań konserwatorzy obiecują, że dodatkowo wykonają renowację gablot na wota dziękczynne znajdujące się po obu stronach ołtarza. Z takich Parafian jesteśmy dumni!

Planowane już są dalsze prace konserwatorski w prezbiterium na przyszły rok, ale o szczegółach poinformujemy innym razem.

Prace podjęte przy plebani odsłoniły konieczność remontu także innych instalacji – z czym musimy się zmierzyć pomimo niesprzyjającej pogody. Pojawiła się jednak możliwość uzyskania wsparcia finansowego. W tej sprawie zwołujemy spotkanie Rady Parafialnej na wtorek po mszy wieczornej, a parafian prosimy o modlitwę intencji podejmowanych prac.

W ubiegłym tygodniu zmarły: † Albina Kasza oraz † Alicja Niemiec  – Polećmy je Bożemu miłosierdziu!