P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – 32 Niedziela Zw. (B), 11.11.2018

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączają się we wspólne świętowanie Niepodległej Polski. Troska o ziemską Ojczyznę, podobnie jak troska o rodzinę to konkretna okazja, by wyrazić naszą odpowiedzialności za dobro zrodzone z tysiącletniej współpracy Polaków z Bożą Opatrznością, a jednocześnie jest to dla nas piękna i wymagająca ofiary i miłości droga do ojczyzny niebieskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy z dużym poświęceniem zaangażowali się w godne uczczenie Święta Niepodległości Polski w Polance: zarówno przez odnowienie Miejsca Pamięci o Bohaterach wydarzeń sprzed stu lat, jakim jest nasz Pomnik i jego obejście, jak przez zaangażowanie się w przygotowanie Uroczystości w kościele i w domu ludowym. Bóg zapłać tym, którzy znaleźli czas, aby wziąć udział w tym świętowaniu budujących poczucie wspólnoty Polaków.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont ołtarza w kopertach lub przez wpłaty konto. Jak widać prace z czyszczeniem ścian absydy ołtarzowej są już mocno zaawansowane. Mamy nadzieję, że za parę tygodni zobaczymy ołtarz w swojej krasie, bo już bardzo za tym tęsknimy.

Remont jest też okazją do zobaczenia ołtarza z niecodziennej perspektywy i odkrycia niezwykłego piękna figur i snycerskich klejnotów, tworzących to dzieło sztuki. Nasz Kalendarz Parafialny na 2019 rok jest próbą uchwycenia tej ulotnej urody z okresu remontu. Został on zredagowany w bardziej poręcznym formacie. Zachęcamy więc do nabywania kalendarza dla siebie lub na prezent za 8 zł u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii. Jeżeli zwrócą się koszty to zysk oczywiście zostanie przeznaczony na remont ołtarza.

Informujemy, że na plebanii rozpoczęliśmy wymianę całej instalacji elektrycznej – co było konieczne ze względów bezpieczeństwa. W domu katechetycznym zaś remontujemy toalety, aby w okresie zimowym mogły być udostępnione uczestnikom nabożeństw w kościele. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą i życzliwością ludzi uda się te prace zrealizować. Ubikacje ToiToi zostały przeniesione i obecnie znajdują się przy murze kościoła od strony plebanii.

  1. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek, a Rady Parafialnej w środę po nabożeństwie wieczornym.
  2. W poniedziałek ze względu na spotkanie formacyjne dla księży nie będzie mszy św. wieczornej. Wszystkie intencje mszalne zostaną ofiarowane Panu Bogu na poniedziałkowej mszy porannej o 7.00.
  3. Ogłoszenie społeczne: 4. ratę podatku od nieruchomości należy zapłacić w domu ludowym od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 15.00.

Zapraszamy do modlitwy wypominkami za zmarłych w dni powszednie wieczorem.

W tym tygodniu zmarli: † Andrzej Wojtowicz oraz † ks. Tadeusz Ziaja, proboszcz z Dobieszyna, na którego pomoc duszpasterską nasza wspólnota mogła liczyć przez wiele lat – polećmy ich Bożemu miłosierdziu…