P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Krosno Polanka – 31 Niedziela Zw. (B), 4.11.2018

  1. W dni powszednie listopada po mszy modlimy się za zmarłych polecanych w Wypominkach! Do czwartku codziennie można jeszcze uzyskać dla zmarłych odpust zupełny z kar doczesnych za odpuszczone grzechy po spełnieniu wymaganych warunków.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz 16.30.

W sobotę o 10.00 w Polance Mszą św. z kazaniem ks. Waldemara Janigi rozpoczynamy świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wspominając też 90-lecie naszej Parafii powstałej w 10-lecie Niepodległej, nieprzypadkowo z tytułem: „Królowej Korony Polskiej”. Po mszy odbędzie się Apel na cześć bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę, a szczególnie za tych, którym poświęcony jest nasz pomnik Chrystusa z Krzyżem. Na tę okazję jest on gruntownie odnawiany z inicjatywy Rady Dzielnicy Polanka – serdeczne Bóg zapłać! Po Apelu przejdziemy do dzielnicowego domu ludowego, również po gruntownym remoncie, na akademię patriotyczną, przygotowaną przez Chór Echo i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Polance. Będziemy też wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni. Serdecznie zachęcam do licznej obecności na wspólnym świętowaniu tej ważnej patriotycznej i religijnej rocznicy.

3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem o 17.00: w poniedziałek klasy VI – prosimy przynieść indeksy oraz kartki z nabożeństw różańcowych; we wtorek klasy VII; w środę klasy VIII, a w czwartek gimnazjum.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek, spotkanie wspólnoty młodych rodzin w czwartek, a spotkanie parafialnego zespołu katechetycznego w piątek po mszy wieczornej.

5. W październiku złożono składkę w kopertach od rodzin na remont ołtarza w wysokości 8 400 zł. Bóg zapłać! Za tydzień, w 2. niedzielę listopada, składka od rodzin na dokończenie remontu ołtarza, który, jak już widać, jest mocno zaawansowany. Przypominamy o możliwości wpłacania ofiar na konto Parafii, co potem można sobie uwzględnić w rozliczeniu podatkowym.

6. Ogłoszenie społeczne: (1) Urząd Miasta zaprasza na uroczystości niepodległościowe w niedzielę przed południem. Szczegóły na plakatach.

W tym tygodniu zmarły: † Janina Kosiba oraz † Kamila Giemza – polećmy je Bożemu miłosierdziu.