1.W tym miesiącu modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek za zmarłych z ul. Ks. Decowskiego do nru 100, we wtorek z pozostałej części ulicy, w środę z ul. Jesionowej i Krótkiej, we czwartek z ul. Kruczkowskiego w piątek za poległych za Ojczyznę, w sobotę ul. Kryształowej. Dzisiaj o 16.30 będziemy się modlić za zmarłych parafian, którzy niepraktykowali swojej wiary, oni najbardziej potrzebują Bożego miłosierdzia.

  1. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.
  2. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu w poniedziałek klasy I, we wtorek klasy II, Spotkania rozpoczynają się o godz. 17,00 w salce następnie Msza św.
  3. Spotkanie biblijno-liturgiczne w środę o 17.00 w salce.

W piątek będziemy się modlić za tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Ze względu na święto można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. We farze krośnieńskiej o 10.30 będzie odprawiona Msza za Ojczyznę.

Dziękujemy parafianom z bloków 93, 95 i 97 za kwiaty w kościele. Msza św. o zdrowie i błogosławieństwo zostanie odprawiona 2 I o godz. 6.30.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji, na przyszłą niedzielę będzie składka na parafię. Również na przyszłą niedzielę będziemy się modlić o pokój w Iraku.

5 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie pt Czy Biblia mówi całą prawdę o świeci i człowieku. Na wtorek do Sali przy farze na godz.17.00.

  1. Dzisiaj po nabożeństwie o godz. 16.30 zmiana tajemnic Różańcowych.
  2. W związku ze zdarzającymi się i w naszej parafii sytuacjami kremacji ciała informujemy, że według przepisów kościelnych Msza św. pogrzebowa i pożegnanie zmarłego powinno mieć miejsce przed kremacją, po kremacji złożenie prochów do grobu. Nie trzeba przypominać, że Kościół ze względu na szacunek dla ciała osoby zmarłej zaleca pochowanie ciała. Po kremacji zmieniają się obrzędy pogrzebowe ponieważ ciała już nie ma są tylko prochy. Ostatnio Kościół przypomniał, że po kremacji prochy nie mogą być trzymane w domu, ani rozsiewane, ponieważ jest to sprzeczne z szacunkiem dla ciała ludzkiego.