XXVIII Niedziela Zwykła

  1. „Bądźcie świadkami miłosierdzia” To hasło dzisiejszego dnia papieskiego. Okażemy miłosierdzie również przez to że złożymy ofiarę dla młodzieży.
  2. W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania. Klasa I Gimnazjum w poniedziałek, klasa II we wtorek. Spotkania rozpoczną się o godz. 17.00 w salce, następnie Msza św. i różaniec.
  3. Zachęcamy do odkrywania modlitwy różańcowej, wielu ludzi nie rozumiejąc tej modlitwy mówi, że jest nudna, tymczasem różaniec to nie tylko piękne słowa pozdrowienia dla Matki Bożej ale to również rozważanie tajemnic naszego zbawienia, do których mamy dostosowywać nasze życie. Odmawiamy różaniec codziennie po Mszy św. o godz. 17.30. Dzisiaj zapraszamy na godz. 16.30.
  4. Dziękujemy mieszkańcom bloku 7 za kwiaty w kościele. Msze św. z ich intencji zostaną odprawione: dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo nad rodzinami 17 XII o 6.00 oraz za zmarłych 21 XII o 6.00. O kwiaty na przyszłą niedziele prosimy parafian z bloku 81 z ul. Ks Popiełuszki.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na parafię.
  6. W najbliższą sobotę będzie miała miejsce na Jasnej Górze Wielka Pokuta. Chodzi o wspólne wołanie do Boga, aby zmiłował się nad Polską i uwolnił od skutków dawnych grzechów i zesłał łaskę uwolnienia od wszystkiego co nas zniewala, dzieli i osłabia. Włączymy się do tej pokuty już w czwartek 13-go i w sobotę. Tym bardziej że mogliśmy obserwować jak wielu ludzi protestowało przeciwko przykazaniu Bożemu „Nie zabijaj”
  7. W dniach 14-16 pażdziernika Elektryk obchodzi Jubileusz 65 lecia. Szczegóły na afiszu.

W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy śp. Wiesława Delimatę. Pomódlmy się za niego ..