X Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek na spotkanie są proszeni kandydaci do bierzmowania z klas II gimnazjum.
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, na przyszłą niedzielę na parafię.
  3. Bardzo dziękujemy za udział w procesjach związanych z uroczystością Bożego Ciała. Zwłaszcza za piękne ołtarze i wystrojone drogi. Czynimy to dla Jezusa, obecnego w Najśw. Sakramencie, który nas prowadzi. To co czynimy dla Niego jest naszym dobrym uczynkiem niezależnie czy to ktoś pochwali. On widzi każdy dobry uczynek.
  4. Bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Ks Decowskiego od kościoła do krzyżówki za kwiaty w kościele, msza św. w intencji ofiarodawców jak  było wspomniane zostanie odprawiona 21 IX o godz. 18.00, na przyszłą niedzielę prosimy parafian z ul. Ks. Decowskiego od ul. Zręcińskiej do krzyżówki, jeżeli to mozliwe to na dwa tygodnie.
  5. Mamy bardzo ważny problem dotyczący czystości w kościele, dotyczy on przylepianych do ławek resztek gum do żucia oraz wyrzucanych na podłogę. Bardzo trudno jest to później usunąć. Przypuszczamy że dotyczy on ludzi młodych, apelujemy więc gorąco, by do koscioła nie wchodzić z gumą do żucia w ustach. To jest miejsce święte i nie zanieczyszczajmy go lekkomyślnie.
  6. Msza św. dziękczynna za Ofiarę Mszy św. i łaskę błogosławieństwa z ofiar mieszkańców ul. Skłodowskiej zostanie odprawiona 30 IX o godz. 18.00.
  7. W czerwcu miesiącu w którym Czcimy Najśw. Serce Jezusowe odmawiamy litanię codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę, dzisiaj również nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.40 dzisiaj również zmiana tajemnic różańcowych.