I Niedziela Adwentu

  1. Z okresem Adwentu są związane Msze św. ku czci Matki Bożej zwane roratami. Jak co roku w naszym kościele Msze św. roratnie w dni powszednie będą o godz. 6.00. W tym roku będą one szczególne, ponieważ będą transmitowane przez radio Fara na całą diecezję. W związku z tym na pierwszy dzień Rorat przyjedzie do nas ks. bp Adam Szal, który rozpocznie uroczyscie Msze św. transmitowane przez radio Fara. Bedą też księża goście. Sami rozumiemy jak ważną będzie nasza obecność w tym roku na roratach. Jeżeli to możliwe na roraty przychodzimy ze świecami, by je zapalić na początku Mszy św. Takie świece będzie można również wypożyczyć w zakrystii. W poniedziałek będziemy na Mszy sw wieczornej przeżywać jeszcze jedną uroczystość – będziemy witać relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. będzie adoracja relikwii i czas na modlitwę do Jana Pawła II. Na Mszę sw. wieczorną prosimy również kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.
  2. We wtorek zapraszamy na dodatkową Mszę św. Na godz. 9.00 przy relikwiach św. Jana Pawła II. Zapraszamy też na godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego i pożegnanie relikwii. We wtorek również spotkanie Akcji Katolickiej.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Będziemy spowiadać w piątek od godz. 16.30.
  4. W piątek wypada również wspomnienie św. Barbary, obchodzone w naszej parafii bardzo uroczyście. Zapraszamy szczególnie na Mszę św o godz.. 17.30.
  5. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na modlitwę różańcową za zmarłych z wypominków o godz. 16.30.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie

W ubiegłym tygodniu Pan powołał do siebie śp. Stanisławę Guzik. Pomódlmy się za nią..