DSC_5024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka, 5 Niedziela Zw. (A), 9.02.2020

  1. We wtorek Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które w Kościele obchodzone jest jako światowy dzień chorego. Pamiętajmy o naszych chorych, także o ich potrzebach duchowych. Warto podarować im chwilę czasu na rozmowę, podpowiedzieć dobrą lekturę czy zachęcić ich do modlitwy w ważnych sprawach, a przede wszystkim należy zatroszczyć się, by regularne mogli korzystać z sakramentów, dopóki są świadomi, aby z łaską Bożą nieśli swój krzyż choroby i starości.

Przy okazji przestrzegamy, by nie brać na swoje sumienie grzechu zaniedbania okazji, aby bliskie nam osoby mogły pojednać się z Bogiem przed śmiercią. Dlatego należy wezwać księdza zanim chory utraci świadomość, by spowiedzią mógł pojednać się z Bogiem, przyjąć komunię, czyli tzw. wiatyk i uzyskać odpust zupełny w godzinę śmierci. I to jest najważniejsze dla zbawienia! Bo sam Sakrament Namaszczenia Chorych zasadniczo nie jest dla umierających, ale dla chorych, aby odzyskali zdrowie.

Parafialne nabożeństwo połączone z sakramentem namaszczenia jest planowane w połowie marca podczas rekolekcji wielkopostnych. Mamy nadzieję, że będzie już cieplej i bezpieczniej dla osób starszych i chorych.

  1. Domowy Kościół zaprasza na wspólną Modlitwę za Ojczyznę we wtorek, 11 lutego, kwadrans przed mszą wieczorną.
  2. W tym tygodniu katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania o 16.30: w poniedziałek – klasa VIII, we wtorek klasa VII, a w środę klasa VI. Dziś po mszy o 10.00 spotkanie dla rodziców uczniów z klasy VIII.

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów we wtorek o 16.30.

  1. Rodziców dzieci z najmłodszych klas przepraszamy, że w szkole wciąż nie ma dla nich katechezy z powodów dla nas niezrozumiałych.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę w kopertach na remont kościoła. Komisja konserwatora wojewódzkiego oficjalnie zaakceptowała remont ołtarza głównego – pozostałe prace nie zostały jeszcze dokończone. W ramach przygotowania do kolejnego etapu prac obejmujących dokończenie remontu prezbiterium i bocznych ołtarzy został opracowany kosztorys poszczególnych elementów, pozwalające przygotowywać wnioski o datacje. Informujemy, że istnieje możliwość indywidualnego lub grupowego sponsorowania remontu poszczególnych elementów wyposażenia kościoła, jak np. malowideł „Zwiastowania”, czy „Golgoty” w prezbiterium. Zainteresowanych darczyńców prosimy o kontakt.
  3. O ofiarę na kwiaty do ołtarza prosimy mieszkańców ul. Maczka. Bóg zapłać!