DSC_5024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – 3 Niedziela Zwykła (A) 26.01.2020

 

  1. Za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjna „Gromniczna” – To dzień modlitwy za osoby konsekrowane, które poświęcają życie na służbę Kościołowi we wspólnotach zakonnych.

W naszej parafii przy tej okazji będziemy przeżywać wydarzenie ewangelizacyjne jako okazję do refleksji nad duchowym znaczeniem symbolu świecy. Zachęcamy, aby w każdej rodzinie przygotować „gromnicę”, wykorzystując świece z chrztu św. W najnowszym numerze „Pomocnej Dłoni” znajdziemy zwięzłe wyjaśnienia symboliki świecy w liturgii, a także wyjaśnienie jak czynnie wykorzystać znak świecy w liturgii podczas „Gromnicznej”, z zachętą, żeby przy gromnicy pomodlić się w naszych rodzinach.

Posłańców prosimy, żeby z zakrystii odebrali gazetki i roznieśli je w swoim sąsiedztwie. Bóg zapłać za tę posługę!

  1. Informujemy, że od nowego semestru do zespołu katechetycznego w naszej parafii dołącza Pan Tomasz Józefowicz, podejmując pracę z najmłodszymi uczniami naszej szkoły podstawowej.
  2. Pielgrzymi do Ziemi Świętej dziękują serdecznie za modlitewne wsparcie, dzięki czemu bezpiecznie wróciliśmy do domu, aby dzielić się swoim świadectwem wiary, dla której tak ważnym źródłem jest Pismo św. zakorzenione w tych świętych miejscach, do których dane nam było pielgrzymować.
  3. Franciszkanie Krośnieńscy zapraszają dziś o 17.00 na konferencję o. Piotra Gryźca w ramach Maryjnej Odnowy Wiary. Szczegóły na plakacie.
  4. Rada i Zarząd Dzielnicy Polanka zaprasza na integracyjno – karnawałowe spotkanie mieszkańców naszej dzielnicy. Zapisy i rezerwacja miejsc do czwartku w Biurze Rady dzielnicy w Domu Ludowym lub w kwiaciarni Marzenie.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Kazimierę Bęben. Pomódlmy się za nią. Wieczne odpoczywanie…