DSC_5024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – Chrztu Pańskiego (A) 12.01.2020

  1. Zakończyliśmy już liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale w Polsce możemy tradycyjnie kolędować jeszcze do 2. lutego.

Dzisiaj po mszy wieczornej spotkanie Zespołu koordynacyjnego i redakcji gazetki.

2. W sobotę rozpoczynamy w Kościele oktawę modlitw o jedność chrześcijan pod oficjalnym hasłem „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2).

A nasza parafia zaś od soboty będzie tę oktawę przeżywać jako „parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej”. Spotkanie pielgrzymów gotowych do wyjazdu w sobotę rano o 4.45. Dla chętnych msza św. w kościele o 4.15.

Do Ziemi Świętej będzie pielgrzymować 40-osobowa reprezentacja naszej wspólnoty parafialnej, ale liczymy, że duchowo będą w tym doświadczeniu wiary uczestniczyć wszyscy parafianie. Jako pielgrzymi bardzo liczymy na modlitewne wsparcie parafian i obiecujemy Wam naszą modlitwę w świętych miejscach. Krótkie spotkanie pielgrzymów we wtorek po mszy wieczornej.

  1. Przygotowaniem duchowym do tych wydarzeń będzie najbliższy wtorek, 14 stycznia, kiedy nasza Parafia ponownie będzie przeżywać całodniową adorację Najświętszego Sakramentu od porannej mszy do wieczornej. Od kilku lat kolejne parafie naszej Archidiecezji przeżywają taką adorację. Ksiądz Arcybiskup prosi nas o taką modlitwę za diecezję, a szczególnie w intencji nowych powołań i za osoby już powołane do służby w Kościele lokalnym. To dobra okazja, żeby pomodlić się za naszego kleryka Tomasza, który przygotowuje się do przyjęcia diakonatu. Pomódlmy się przy tej okazji w intencji naszych remontów parafialnych oraz tych tematów, które poruszaliśmy w rozmowach podczas wizyty kolędowej. Jest to także okazja do modlitwy o owocną i bezpieczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Podobnie jak w ubiegłym roku o podjęcie dyżuru prosimy różne grupy i wszystkich Parafian według swoich możliwości. Warto, żeby we wtorek każdy z nas przynajmniej na chwilę zaglądnął do kościoła, aby porozmawiać z Bogiem. Ramowy program dyżurów adoracji znajduje się poniżej. 

  1. Jutro planujemy dokończyć kolędowe odwiedziny rodzin przy ul. Maczka od godz. 15.30. Gdyby ktoś jeszcze życzył sobie wizyty duszpasterskiej, prosimy o indywidualne ustalenie daty odwiedzin w rozmowie z księdzem.
    Bóg zapłać za ofiary przy okazji kolędy.

W minionym tygodniu zmarł † Ryszard Winiarski – polećmy go Bożemu miłosierdziu…

Godziny-Adoracji2020