DSC_5024

Krosno Polanka – Chrystusa Króla (34 T. Zw. – C), 24.11.2019

  1. Dzisiaj patronalne święto Akcji Katolickiej – wspierajmy modlitwą tę grupę mocno zaangażowaną w życie i misję Parafii. A parafian dobrej woli zachęcamy do zaangażowania się w tę grupę.

Do końca listopada zapraszamy do modlitwy wypominkami za naszych zmarłych.

  1. Za tydzień 1. Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, w którym będziemy mieli okazję częstego słuchania Ewangelii wg św. Mateusza. A biskupi polscy zachęcają, abyśmy w tym roku przez inicjatywy duszpasterskie rozpoznawali w Eucharystii „wielką tajemnicę wiary”.

Za tydzień, w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych o 16.30, a składka przeznaczona jest na seminarium.

  1. Duszpasterz z Krymu, Ks. Lonia, którego gościliśmy w ub. niedzielę serdecznie dziękuje za ofiary na odbudowę kościoła w Sewastopolu.
  2.  Ogłoszenia społeczne: (1) W piątek wieczorem w Sanktuarium w Miejscu Piastowym odbędzie się coroczne sympozjum poświęcone filozofii wychowania. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie;

(2) Przypominamy, że to już ostatni tydzień głosowania na projekty krośnieńskiego budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do poparcia projektu nr 11: remont cmentarza komunalnego w Polance spośród projektów miejskich, a wśród projektów dzielnicowych propozycje z Polanki, jak projekt nr 19, czyli rodzinne muzykowanie” naszej scholi albo propozycję naszych strażaków – projekt nr 14. Szczegóły na ulotkach organizatorów tych propozycji i na stronie internetowej całej inicjatywy.

  1. W najbliższym czasie przedstawiciele Parafii odwiedzą wszystkie rodziny z opłatkami na wigilijny stół na znak wspólnoty wiary i naszej odpowiedzialności za kościół parafialny. Przy tej okazji będą zbierane datki na zimowe ogrzewanie kościoła i w miarę możliwości na nowe drzwi główne do kościoła, które będą w stanie skuteczniej spełniać swoją funkcję. Bóg zapłać! 
  2. „Świąteczne pierniczki” to akcja, której celem jest wsparcie krośnieńskiego Hospicjum, która polega na przygotowaniu przez młodzież ZSP nr  2 w Krośnie,  krośnieńskich cukierników oraz piekarzy pierniczków i  rozprowadzanie  ich wśród mieszkańców Krosna w zamian za ofiarę na rzecz Hospicjum.  W tym roku będzie ona przeprowadzona w dniu 1 grudnia br.

Duchowe znacznie naszej troski o swoją parafię wyjaśni najnowszy numer „Pomocnej Dłoni”, który w tym tygodniu dotrze do naszych rodzin. Posłańców prosimy, aby roznieśli gazetkę w swoim sąsiedztwie i dziękujemy im za ich posługę i poświęcenie.

Wstańmy! Teraz, jeszcze przed rozesłaniem, zostaną pobłogosławione opłatki na wigilijny stół.