DSC_5024

Krosno Polanka – 33 Niedziela Zw. (C), 17.11.2019

  1. Do końca listopada po mszy wieczornej zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach.
  2. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny.
  3. Ogłoszenia społeczne: (1) Zachęcamy do głosowania na propozycje tegorocznego budżetu obywatelskiego Miasta Krosna. Od rezultatów tego głosowania zależy, który z wielu przygotowanych projektów będzie realizowany. Oddać swój głos może każdy mieszkaniec Krosna bez względu na wiek. Trzeba pamiętać, że można głosować tylko raz, oddając swój głos tylko na jeden z projektów miejskich oraz na jeden z projektów dzielnicowych. Wśród miejskich projektów szczególnie zachęcamy do poparcia projektu nr 11: remont cmentarza komunalnego w Polance, a wśród projektów dzielnicowych na propozycje z Polanki, a szczególnie na projekt nr 19, czyli rodzinne muzykowanie” naszej scholi albo na propozycję naszych strażaków – projekt nr 14. Organizatorzy tych projektów dzisiaj po mszy św. będą rozdawać ulotki wyjaśniające sposób głosowania.

Przy okazji informujemy, że według przedstawicieli Miasta liczne nasadzenia drzew w obejściu naszego cmentarza mają charakter tymczasowy i nie są związane z projektem „remontu cmentarza”.

Bóg zapłać dzisiejszemu kaznodziei, ks. Loni, który jest proboszczem parafii katolickiej w Sewastopolu na Krymie. Po mszy można osobiście z nim porozmawiać i złożyć ofiarę do puszki na remont jego kościoła. Bóg zapłać! Pomódlmy się też za tę jego odważną wspólnotę wiary, w której nasz Gość pasterzuje.