DSC_5024

Krosno Polanka – 31 Niedziela Zw. (C), 3.11.2019

  1. W dni powszednie listopada po mszy modlimy się za zmarłych polecanych w Wypominkach! Do piątku można uzyskać dla zmarłych odpust zupełny z kar doczesnych za odpuszczone grzechy.
  2. Bóg zapłać za udział w parafialnej modlitwie za zmarłych podczas Mszy św. na cmentarzu oraz na procesji dnia zadusznego. Dziękujemy służbom liturgicznym i porządkowym za posługę, a szczególnie ekipie, która sprawnie zorganizowała ołtarz polowy na cmentarzu i strażakom za opiekę.
  3. Za tydzień, na mszy o 10.00 pomodlimy się w intencji Ojczyzny z okazji zbliżającego Święta Niepodległości. Razem z naszą scholą zaśpiewamy na patriotyczną nutę, a po mszy pomodlimy się za naszych bohaterów również pod pomnikiem.
  4. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o 16.30.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po mszy wieczornej.

Parafialna grupa o roboczej nazwie: „Rodzinne rozmowy o wierze” zaprasza na wstępne spotkanie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

Uczestnikom styczniowej pielgrzymki do Ziemi Świętej przypominamy, by wpłacili drugą ratę kosztów wyjazdu na konto Biura Pielgrzymkowego.

  1. Prace konserwatorskie w kościele, które zostały zaplanowane na rok bieżący potrwają jeszcze kilka tygodni. W każdym razie na Boże Narodzenie rusztowania zostaną rozebrane, abyśmy mogli zobaczyć odrestaurowane sklepienie prezbiterium. To najważniejsze i najtrudniejsze zadanie, jakie wyznaczyliśmy na ten rok. Dziękujemy za wytrwałość, bo do końca remontu całego kościoła droga jest jeszcze daleka. Bardzo cieszy zrozumienie dla podejmowanych wysiłków, czego znakiem są wszelkie ofiary na ten cel, których w ubiegłym miesiącu zebrano 19 400 zł. Przypominamy, że za tydzień, w drugą niedzielę listopada, składka na remont kościoła w kopertach i przez wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać!
  2. 7. Ogłoszenie społeczne: W kontekście listopadowych modlitw za zmarłych chciałbym poinformować, że wstępną akceptację dopuszczenia do głosowania w ramach krośnieńskiego budżetu obywatelskiego otrzymał projekt remontu cmentarza komunalnego w Polance popierany przez Radę Dzielnicy Polanka. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, bo niewątpliwie obejście naszego cmentarza obecnie jest w opłakanym stanie i stanowi „zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców”. Według wstępnych informacji propozycja obejmie wymian ogrodzenia, modernizację chodników i przygotowanie miejsc postojowych – na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Realizacja zależy jednak od naszego poparcia w ramach głosowania na tzw. projekty miejskie, które rozpocznie się za tydzień. Prosimy o zainteresowanie się tą propozycją.

Ponadto w ramach tzw. projektów dzielnicowych przygotowane są warte uwagi propozycje, jak wsparcie dla inicjatyw naszej scholi, czy plany strażaków.

W tym tygodniu zmarł † Jan Ginalski, polećmy go Bożemu miłosierdziu…