DSC_5024

Krosno Polanka – 28 Niedziela Zw. (C), 13.10.2019

  1. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, które w naszej parafii połączyliśmy z szukaniem motywacji, by wstać i pójść do kościoła na mszę św. i na różańcowe nabożeństwo.
    Z pewnością św. Janowi Pawłowi, autorowi pięknego poematu „Myśląc, Ojczyzna”, podobałoby się również, żebyśmy dzisiaj wstali i poszli na wybory, biorąc współodpowiedzialność za Polskę, naszą Ojczyznę.
  2. Jutro tradycyjny dzień nauczyciela – w intencji wszystkich, którzy potrafią poświęcać się pracy nad wychowaniem i uczeniem prawdy młodego pokolenia Polaków pomodlimy się szczególnie na nabożeństwie różańcowym.
  3. W drugą niedzielę miesiąca dziękujemy serdecznie za ofiary w kopertach na remont kościoła. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacji członków do naszej rady parafialnej. Kartki z kandydatami będzie można składać jeszcze do następnej niedzieli włącznie.
  4. Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Ks. Kojdera za kwiaty do ołtarza oraz ofiarę na remont kościoła. Msza św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców ul. Ks. Kojdera zostanie odprawiona wieczorem 19 lutego, a msza za zmarłych z tych rodzin zostanie odprawiona wieczorem 17 lutego 2020 r.
  5. Ogłoszenia społeczne: (1) W najbliższy wtorek o 13.30 w kościele na Guzikówce odbędzie się msza św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem oraz za ich rodziców. Organizatorzy zapraszają osoby, które doświadczyły straty dziecka oraz tych, którzy pragną okazać im modlitewne wsparcie; (2) Na początku listopada odbędzie się kolejne Forum Charyzmatyczne organizowane przez parafię na Guzikówce. Dla zainteresowanych konieczne jest zgłoszenie udziału. Szczegóły na plakacie; (3) Prezydent Miasta Krosna zaprasza osoby starsze na kolejną edycję sejmiku senioralnego, który odbędzie się w środę o 11.00 w krośnieńskim „Mechaniku”. Szczegóły na plakacie.

 W tym tygodniu zmarła: † Władysława Stępień. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…