DSC_5024

Krosno Polanka – 27 Niedziela Zw. (C), 6.10.2019

  1. W październiku zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym – to sprawdzona modlitwa medytacyjna, tak nam potrzebna w niespokojnych czasach. Dzisiaj nabożeństwo o 16.30 połączone ze zmianą tajemnic różańcowych, a w dni powszednie różaniec codziennie po mszy o 17.00.

Jutro Wspomnienie MB Różańcowej – na wieczornej mszy poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III, przed I Komunią.

  1. W tym tygodniu zapraszamy na katechezy przed bierzmowaniem w poniedziałek kl. VII, we wtorek kl. VI o 16.30, a w środę kl. VIII o 16.30.

We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. Bóg zapłać za wrześniową składkę od rodzin na remont kościoła.

Prace konserwatorskie w kościele koncentrują się przy zabezpieczaniu stropu w prezbiterium, którego konstrukcja jest bardzo delikatna. Konserwatorzy prowadzą też prace przygotowawcze do żmudnej rekonstrukcji dekoracyjnych ornamentów. W poprzednim tygodniu Komisja Konserwatora Wojewódzkiego pozytywnie oceniła podejmowane prace na obecnym etapie.

Informujemy, że nasza Parafia z pomocą specjalistów przygotowała i złożyła w terminie wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację kościoła i domu parafialnego. Jeśli zostanie pozytywnie rozpatrzony mielibyśmy znaczne wsparcie na wymianę systemu ogrzewania w kościele. Z nadzieją zatem czekamy na pozytywne wieści z Warszawy i prosimy o modlitwę w tej intencji.

Za tydzień, w 2. niedzielę października, składka do kopert na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

  1. Za tydzień kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” – zbiórka do puszek Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej uzdolnione dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

Ponadto w tym dniu zapraszamy do włączenia się w wydarzenie parafialne, zachęcające do refleksji nad osobistą motywacją udziału we Mszy św. Szczegóły wyjaśni kolejny list do parafian: „Pomocna Dłoń”, który w najbliższych dniach dotrze do każdej rodziny. Posłańców prosimy, by z zakrystii odebrali biuletyn dla swojego rejonu. Dziękujemy im za tę posługę.

A w związku z tym, że po zmianie proboszcza, obecnie nasza Rada Parafialna działa w trybie nadzwyczajnym, jako proboszcz jestem zobowiązany do zorganizowania wyboru nowej rady. Dlatego proszę wszystkie rodziny o włączenie się w konsultację, mającą na celu ustalenie listy odpowiednich kandydatów do naszej rady parafialnej. Z pomocą posłuży nam krótki kwestionariusz, który został dołączony do biuletynu „Pomocna Dłoń” i mamy nadzieję, że dotrze do każdej rodziny. Prosimy wpisać na tej kartce dwóch swoich kandydatów do rady parafialnej: jednego kandydata ze swojej ulicy/ rejonu, a drugiego kandydata z terenu całej parafii. Więcej informacji znajduje się na kartce kwestionariusza. Kartki te w najbliższe niedziele należy przynieść do kościoła i wrzucić na tacę. Serdecznie dziękujemy i liczymy na odpowiedzialne potraktowanie tej konsultacji dla dobra naszej wspólnoty.

  1. Ks. Wojciech Szpylma, misjonarz z Jamajki pozdrawia nas już ze swojej placówki misyjnej i bardzo dziękuje nam za modlitwę i ofiarę.

Za tydzień o ofiarę na kwiaty do ołtarza prosimy mieszkańców z ul. Ks. Kojdera. Bóg zapłać!

  1. Ogłoszenie społeczne: Stanica Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Miejscu Piastowym organizuje Rekolekcje Trzeźwościowe w dniach 18-20 października br. Szczegóły na plakacie oraz w ulotkach, które można znaleźć na stoliku gazetowym.

 

W tym tygodniu zmarli: † Marian Strzępek oraz † Maria Gondela.
Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…