DSC_5024

23 Niedziela Zw. (C), 8.09.2019

  1. Dziś łączymy się duchowo z pielgrzymami do Tarnowca, którzy modlą się „w naszych i swoich intencjach” – to okazja do zwrócenia uwagi, jak potrzebny jest konkretny temat, czyli „intencja” naszych modlitw i rozmów z Panem Bogiem.

W środę przypada comiesięczna modlitwa w intencji Ojczyzny, która w obecnym czasie wyzwań i decyzji ważnych dla przyszłości Polski jest szczególnie potrzebna. Na modlitwę przed wieczorną mszą zaprasza Domowy Kościół, a po mszy tradycyjna nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W sobotę święto Podwyższenia Krzyża, które w tym roku nie tylko w naszej archidiecezji połączone jest z inicjatywą „Różaniec pod krzyżem”. To okazja do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze i zgorszenia, a także do świadectwa wspólnotowej wiary przemieniającej serca. Zapraszamy wszystkich na mszę św. wieczorną o 18.00 oraz procesję różańcową wokół kościoła. Nabożeństwo zakończymy pod pomnikiem modlitwą w intencjach Ojczyzny.

  1. W tym tygodniu podejmujemy parafialną katechezę młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Na mszę wieczorną i spotkanie:

w poniedziałek zapraszamy młodzież z kl. VII;

we wtorek na rozpoczęcie formacji zapraszamy młodych z klasy VI wraz ze swoimi rodzicami;

– a w środę zapraszamy młodzież z klasy VIII z rodzicami dla omówienia zasad bezpośredniego przygotowania do bierzmowania.

– informujemy, że ważne spotkanie dla dzieci z kl. III i ich rodziców odbędzie się w następnym tygodniu, w poniedziałek na mszy wieczornej.

  1. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę w kopertach i przez wpłaty na konto przeznaczone na remont naszego kościoła.
  2. Spotkanie organizacyjne zapisanych uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się za tydzień, w niedzielę po mszy św. o 10.00. Na spotkaniu przedstawiciel organizatora udzieli szczegółowych informacji i będzie przyjmować zaliczkę 400 zł na potwierdzenie udziału. Można zapisywać się tylko na listę rezerwową, ponieważ na chwilę obecną mamy komplet 50 osób.
  3. Ogłoszenie społeczne: (1) za tydzień, 15 września o 12.00 w krośnieńskiej farze zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę z okazji Dnia Sybiraka. Szczegóły na plakacie.

W ubiegłym tygodniu zmarła również † Anna Kondej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…