DSC_5024

18 Niedziela Zw. (C), 4.08.2019

  1. Dzisiaj o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

  1. Mieszkańcom ul. Chrobrego dziękujemy za ofiarę na kwiaty do ołtarza oraz wsparcie funduszu remontu kościoła. Bóg zapłać! Msze św. w intencjach mieszkańców ul. Chrobrego zostaną odprawione wieczorem: 4 lutego 2020 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie, a 7 lutego O Miłosierdzie Boże dla zmarłych parafian.
  2. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce parafii do Dysa, która odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia br. I są jeszcze ostatnie wolne miejsca w naszej parafialnej grupie pielgrzymki do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 11 do 18 stycznia. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
  3. Jak widać prace nad zbudowaniem solidnego i bezpiecznego rusztowania są na ukończeniu. Wkrótce konserwatorzy podejmą swoją żmudną pracę przy sklepieniu i ścianach prezbiterium. Jeśli chodzi o remont drzwi wejściowych to stan desek, z których są wykonane nie pozwala na ich solidne zabezpieczenie. Po konsultacjach podjęliśmy decyzję, by ze względów bezpieczeństwa, drzwi w obecnym stanie wróciły na swoje miejsce, a w porozumieniu z konserwatorem wojewódzkim podejmiemy się odtworzenia tych drzwi, aby solidniej spełniały swoje funkcje. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary. Za tydzień, w drugą niedzielę sierpnia, zbiórka w kopertach na kontynuację remontu kościoła.
  4. Ogłoszenie społeczne: Rada Dzielnicy Polanka, OSP i Koło Gospodyń organizują doroczne Dożynki na Matkę Bożą Zielną, 15 sierpnia br., na Mszy św. o 11.30. A zainteresowani udziałem w zabawie dożynkowej proszeni są o zapisanie się w kwiaciarni „Marzenie” do najbliższej środy włącznie. Koszt 20 zł od osoby, a ilość miejsc ograniczona.
  5. Patronem dnia jest dzisiaj św. Jan Maria Vianney. To patron wszystkich księży. My zaś szczególnie pamiętamy o naszym seniorze, księdzu prałacie Janie, który dziś obchodzi imieniny. Wdzięczni za jego obecność w naszej wspólnocie, za wytrwałą posługę pasterską, wcześniej jako proboszcza, a obecnie jako szafarza sakramentów i niepospolitego głosiciela Słowa Bożego, życzymy mu błogosławieństwa Bożego i zdrowia, obiecując modlitewną pamięć. Polećmy go zatem opiece Matki Bożej i jego Patrona:

Pod Twoją obronęŚw. Janie Vianney’umódl się za nami!

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłe parafianki: † Olgę Jaskółka i † Wiesławę Froń – pomódlmy się o Boże Miłosierdzie dla zmarłych…