P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 Niedziela Zw. (C), 23.06.2019

  1. W tym tygodniu seria uroczystości liturgicznych jest okazją do modlitwy: jutro na Narodzenie św. Jana Chrzciciela, w piątek ku czci Najśw. Serca P. Jezusa, a w sobotę przez wstawiennictwo Św. Apostołów Piotra i Pawła. W piątkową uroczystość po komunii odmówimy „Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu P. Jezusa”, co pod zwykłymi warunkami daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

Do czwartku zapraszamy na procesje oktawy Bożego Ciała po mszy wieczornej. Liczymy na czynny udział wszystkich pokoleń naszych parafian. W czwartek zakończenie oktawy, które w naszej Parafii przeżywamy jako wydarzenie ewangelizacyjne. Jak zapowiadaliśmy w liście „Pomocna Dłoń”, spotykamy się o 17.00 na mszy w kaplicy przy ul. Ks. Decowskiego, a potem piękną procesją przejdziemy wzdłuż ul. Batalionów Chłopskich, modląc się o łaskę wytrwałej troski o porządek i piękno w naszym życiu. Na zakończenie procesji tradycyjne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

Przy okazji Bóg zapłać za świadectwo wiary wyrażone udziałem w procesji Bożego Ciała – szczególnie tym, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie ołtarzy, dekorację trasy procesji oraz w różne posługi na nabożeństwie, a strażakom także za troskę o bezpieczeństwo.

  1. Już niedługo, 6 lipca, wyruszy z Krosna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne grupy św. Jana odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o 14.00 w Parafii na Guzikówce.
  2. Ogłoszenie społeczne: Katolickie Centrum Wspierania Rodziny i Pieczy Rodzinnej, prowadzące ceniony ośrodek w naszej dawnej wikarówce, zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z prof. Pawłem Skrzydlewskim, nt. zagrożenia rodziny ze strony bezwstydnej ideologii LGBT, które odbędzie się w piątek o 18.30. w dolnej sali kościoła na Guzikówce.

W tym tygodniu pożegnaliśmy † Antoninę Hodak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu!

Oświadczenie Episkopatu Polski

W związku z aktami nienawiści wobec katolików w Polsce biskupi wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa, publiczne zgorszenie, a także za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła przez wspólne odśpiewanie suplikacji „Święty Boże…” w dniu dzisiejszym po każdej mszy.

Zapraszamy do tej przebłagalnej modlitwy bezpośrednio po błogosławieństwie.