P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Trójcy Św. (C), 16.06.2019

  1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Msze św.: o 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Po Mszy o 10.00 wyruszymy z Procesją Eucharystyczną trasą w stronę ul. Chrobrego – dojdziemy ul. Kryształowej i ulicą Szklarską wrócimy do kościoła. Dziękujemy mieszkańcom tego rejonu za wszelką pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Jak zawsze, przy takich okazjach, liczymy na wsparcie naszych strażaków i prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa w procesji, a także o niesienie baldachimu. Młodzież zapraszamy do niesienia feretronów, a małe dziewczęta zachęcamy, by hojnie sypały kwiatki na żywy kobierzec, po którym Pan Jezus przejdzie ulicami Polanki, a chłopców zachęcamy, by głośnym dzwonieniem alarmowali, że pośród naszych domów gości Zbawiciel. Dzieci po I Komunii mogą być w swoich liturgicznych strojach. Od piątku wszystkich zachęcamy do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała po mszy o 18.00, a w niedzielę po mszy o 11.30. To piękne nabożeństwo eucharystyczne jest okazją do wyproszenia błogosławieństwa Bożej obecności w naszych rodzinach, w społeczeństwie i w życiu osobistym. Zadbajmy więc o stan łaski uświęcającej. Na Boże Ciało i przed wakacjami spowiadamy codziennie podczas mszy.

Posłańców prosimy o odebranie z zakrystii i rozniesienie wśród sąsiadów najnowszego numeru „Otwartej dłoni”, zachęcającego do pięknego przeżycia oktawy Bożego Ciała

  1. W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego o 8.00 – zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.
  2. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie we wtorek po mszy wieczornej. Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w środę o 17.30. A Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

Informujemy, że tegoroczna Pielgrzymka Parafii odbędzie się do Dysa na przedmieściach Lublina w dniach 17-18 sierpnia br. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym pięknym spotkaniu, a zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

  1. Mieszkańcom z ul. Szklarskiej 7 dziękujemy za kwiaty do ołtarza i ofiarę na remont kościoła. Msza św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej zostanie odprawiona wieczorem 3.12.2019, a za zmarłych z tych rodzin – wieczorem 5.12.2019.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Genowefę Panek, † Marka Łapkę i † Aleksandra Nowotyńskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu!