P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 Niedziela Wielkanocny (C), 19.05.2019

  1. Kościół w Polsce przeżywa obecnie czas ciężkiej próby, który powinien być przez nas przeżywany jako czas łaski, czyli okazja do tego, aby odważnie stanąć w prawdzie i oczyścić naszą wspólnotę z gorszącego braku miłości wobec Kościoła i smutnego nadużywania jego autorytetu do krzywdzenia dzieci. Kto inny jak nie Kościół winien dać przykład koniecznego nawrócenia innym środowiskom. Dlatego wzywamy wszystkich parafian i wszystkie grupy duszpasterskie do gorącej modlitwy wynagradzającej za zło, aby poradzić sobie z tym, co haniebne i ukryte. Od nas także zależy ratowanie obrazu Kościoła jako wiarygodnego schronienia przeciwko siłom zniszczenia. Dobrą okazją do wspólnej modlitwy w tej intencji są codzienne nabożeństwa majowe. Zapraszamy!
  2. Wszystkich młodych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania podczas ostatniego odpustu zapraszamy na spotkanie w środę na 18.00 do kościoła.
  3. W czwartek po majówce spotkanie młodych rodzin.

Za tydzień przypada tradycyjny Dzień Matki. Nasza schola szczególnie zaprasza mamy, nie tylko swoje, na modlitwę na mszy o 10.00 i na okolicznościowe spotkanie w kościele bezpośrednio po tej mszy.

W przyszłą niedzielę będzie okazja do spotkania się z przedstawicielami Wspólnoty „Cenacolo”, która troszczy się o ratowanie osób zagrożonych nałogiem narkotykowym.

  1. Za tydzień o ofiarę na kwiaty do ołtarza prosimy mieszkańców bloku przy ul.  Szklarskiej 3.
  2. 5. Ogłoszenie społeczne: Krucjata wyzwolenia przypomina o swoim zaproszeniu na tegoroczną edycję Drogi Krzyżowej z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń, która odbędzie się w najbliższą sobotę – początek o 11.00 przy sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie. Szczegóły na plakacie i ulotkach.