P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Polanka – Poniedziałek Wielkanocny (C), 22.04.2019

  1. Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, od starożytności chrześcijańskiej zwaną Białym Tygodniem: od stroju ochrzczonych w Wigilię Paschalną, którzy białą szatę nosili cały tydzień po swoim chrzcie.

Oktawę Wielkanocy zakończy Niedziela Miłosierdzia, jak od czasów św. Jana Pawła II nazywamy 2. Niedzielę Wielkanocy. W tę następną niedzielę popołudniu zapraszamy dodatkowo do kościoła na wspólną modlitwę o 15.00, czyli w tzw. Godzinie Miłosierdzia.

  1. Młodzież z naszej Parafii w piątek wyjeżdża na rekolekcje przed bierzmowaniem. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Z młodzieżą będą także nasi księża, dlatego intencje z soboty z godz. 7.00 (o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ul. Skłodowskiej oraz za † Zdzisławę i za † Zofię) zostaną odprawione poza naszą parafią.
  2. W czwartek spotkanie młodych rodzin po mszy wieczornej.
  3. Msze św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców i za zmarłych zamówione przy okazji poświęcenia pokarmów zostaną odprawione:
    1) z ul. Ks. Kojdera – 2 października o 7.00; a z ul. Batalionów Chłopskich – 3 października o 7.00.

W minionym tygodniu zmarła: † Kazimierz Wróbel, pogrzeb jutro – polećmy go Bożemu miłosierdziu…