P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Polanka – 4 Ndz. Wielkiego Postu (C), 31.03.2019

  1. Od dzisiaj mamy zmianę czasu na „letni”, dlatego od jutra msze i nabożeństwa wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o 18.00. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po mszy wieczornej.
  2. W pierwszy piątek kwietnia od rana odwiedziny chorych jako przygotowanie do Wielkanocy. Prosimy więc zgłaszać tych chorych, którzy
    zwykle nie są odwiedzani w 1. Piątki.

Droga krzyżowa dla dzieci o 16.15, a dla wszystkich po mszy i nabożeństwie do Serca P. Jezusa; spowiedź od 17.00, po drodze krzyżowej dla dzieci.

  1. W sobotę już o 16.00 rozpoczynamy święty czas Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych Mszą dla osób starszych i chorych, połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Prosimy, aby pomóc tym osobom dotrzeć do kościoła. Później o 18.00 Msza św. z nauką ogólną. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas wszystkich mszy i na Gorzkich Żalach. Szczegółowy porządek nabożeństw znajdziemy w załączniku do „Pomocnej Dłoni” oraz na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy, by pomodlić się o łaskę owocnego przeżycia tych świętych ćwiczeń duchowych i postarajmy się nie skąpić swego czasu dla Panu Bogu, aby spotkania rekolekcyjne zaowocowały naszym nawróceniem.
  2. Zachęcamy do jałmużny postnej przez nabywanie baranków wielkanocne i paschalików u ministrantów przed kościołem. Można też wesprzeć fundusz duszpasterski naszej młodzieży, nabywając u nich okolicznościowe kartki świąteczne. Warte uwagi są szczególnie kartki przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

 Bóg zapłać różom, które złożyły ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i remont kościoła. Msze św. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin z tych róż zostaną odprawione: (1) 18 września o 7.00 od róży św. Jana z Dukli; (2) 25 września o 18.00. od róży św. Bernadetty; (3) 13 września o 18.00 od róży św. bł. Angeli Truszkowskiej, a msza za zmarłe siostry z tej róży 2 listopada o 16.00.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Helenę Ginalską – polećmy ją Bożemu miłosierdziu…