P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Polanka – 8 Niedziela Zwykła (C), 3.03.2019

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że jest to okres szczególnej współpracy z łaską Bożą przez dobrowolne uczynki pokutne, modlitwę i jałmużnę. W dobrym przeżyciu pomogą nam wielkopostne nabożeństwa:

– rozpoczniemy w Środę Popielcową: Mszą św. z obrzędem posypania popiołu: rano o 7.00 i 9.00, a popołudniu o 16.00 i 17.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły: co do ilości jedzenia (czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta) i post, a także co do jakości jedzenia (czyli potrawy bez mięsa). Okazją do pierwszej jałmużny jest wsparcie krośnieńskiego hospicjum przez dar środków czystości (kosze na dary znajdziemy za ławkami w kościele) lub ofiarę na tacę, do czego zachęca nas ostatni numer „Pomocnej Dłoni”.

– w piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej: najpierw, o 16.15, szczególnie dla dzieci, a po mszy wieczornej dla wszystkich. Grupy z parafii prosimy o pomoc w prowadzeniu rozważań Drogi Krzyżowej – termin należy zarezerwować w zakrystii.

– w wielkopostne niedziele o 16.15 zachęcamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po tym nabożeństwie będzie odprawiana jeszcze msza wieczorna.

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o 16.30.
    We wtorek po mszy spotkanie Akcji Katolickiej i Grupy Biblijnej.

Zapraszamy na katechezę przed bierzmowaniem o 17.00 w salce katechetycznej: w poniedziałek dla kl. VI, we wtorek dla kl. VII, w środę dla kl. VIII, a w czwartek dla gimnazjalistów. Ponadto w środę zapraszamy rodziców młodzieży z klasy VIII, a w czwartek rodziców gimnazjalistów na Mszę o 17.30 oraz na spotkanie po mszy w związku ze zbliżającym się bierzmowaniem ich dzieci.

  1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, by duchowo pomagać ofiarom uzależnień i nałogów, szczególnie z naszej Parafii.
  2. Informujemy, że został przygotowany i przyjęty przez konserwatora wojewódzkiego program kontynuacji remontu naszego kościoła na rok bieżący. Przewiduje on renowację ścian w prezbiterium wraz z malowidłami, gruntowną odnowę dębowej boazerii z frontonami bocznych drzwi oraz konserwację ambony. Dodatkowo włączyliśmy do programu renowację drewnianych figur z bocznych ołtarzy, które są już bardzo zniszczone. Wnioski o dotacje zostały złożone w terminie – a obecnie czekamy na dobre decyzje. Czekamy teraz na odpowiedź konserwatora i marszałka – i zależnie od wysokości przydzielonej pomocy będziemy rewidować program prac na rok bieżący. A że niezbędny jest udział własny w tych pracach za tydzień, w 2. niedzielę marca, ogłaszamy zbiórkę do kopert na remont naszego kościoła parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać! Jeśli zaś chodzi o nasze „anioły” to żmudne ratowanie figur postępuje, ale bardzo powoli, tak iż konserwatorzy ogłosili bezpieczny termin ich powrotu do kościoła „na pewno przed Wielkanocą, a może wcześniej”. Koniecznie więc pamiętajmy o modlitwie w intencji podejmowanych prac! Bóg zapłać!

W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Czesława Borka – polećmy go Bożemu miłosierdziu…