OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – 4 Adwentu (C), 23.12.2018

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w Adwencie starali się „nie przespać poranka” naszego spotkania ze Zbawicielem i włączali się w roratnie czuwanie. Jutro, na ostatnie w tym roku roraty, dzięki harcerzom dotrze do Parafii Betlejemskie Światło, które po mszy zostanie przekazane zainteresowanym rodzinom. Prosimy więc przygotować się na przyjęcie tego znaku.
  2. Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy jutro wieczorem tradycyjną rodzinną Wigilią – czyli czuwaniem, na które składa się: słuchanie Słowa Bożego o tajemnicy Bożego Narodzenia, rodzinna modlitwa, wzajemne dzielenie się życzliwością przez gest łamania się opłatkiem, wspólne kolędowanie, a potem uroczysta kolacja, która będzie smakować tylko wtedy, gdy w sobie znajdziemy miejsce dla P. Boga z Jego miłosierną Miłością to Jego łaska pomoże nam zadbać o wzajemną zgodę i pokój w sercu.

Liturgię Bożego Narodzenia rozpocznie wigilijna Msza Pasterzy o północy. Pół godziny przed Pasterką wspólne kolędowanie z naszą scholą.

Msze św. w Boże Narodzenia i na św. Szczepana wg niedzielnego porządku, z wyjątkiem wieczornej mszy w Boże Narodzenie, której nie będzie.

Za tydzień, w niedzielę Świętej Rodziny, tradycyjnie świętujemy Małżeńskie Jubileusze podczas Mszy św. o 11.30. Przypomina o tym najnowszy parafialny list „Pomocna Dłoń”, który powinien już dotrzeć do każdej rodziny.

  1. W piątek po świętach rozpoczniemy już kolędowe odwiedziny rodzin. Szczegóły tradycyjnie w ogłoszeniach na św. Szczepana oraz na stronie internetowej Parafii.
  2. Dzisiaj przed kościołem u młodzieży z KSM wciąż można nabywać kartki i stroiki świąteczne jako wsparcie dla inicjatyw tej grupy parafialnej.
  3. Mieszkańcom ul. Skłodowskiej dziękujemy za materialne wsparcie świątecznej dekoracji ołtarza i ofiarę 500 zł na remont ołtarza. Msze św. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin z tej ulicy zostaną odprawione rano 27 i 29 kwietnia.

Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom choinek do kościoła, a ofiarnym parafianom i zaangażowanej młodzieży za pomoc w przygotowaniu świątecznego wystroju świątyni.

W ubiegłym tygodniu zmarła: † Zofia Mikos – polećmy ją Bożemu miłosierdziu!