OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – 3 Adwentu (C), 16.12.2018

  1. Trzeci tydzień Adwentu w tym roku prowadzi nas niemal od razu do Świętowania Bożego Narodzenia. W adwentowej przemianie pomagają nam roraty z okolicznościowym Słowem na temat owoców Ducha Świętego. A odnowione Oblicze Polańskiej Madonny, już uwolnione od rusztowania, doda nam odwagi w porządkowaniu naszego życia na zbliżające się Święta.

Ważnym doświadczeniem powinna być adwentowa spowiedź, którą w Polance organizujemy w środę, rano od 9.00 do 12.00, z półgodzinną przerwą o 10.30 oraz popołudniu od 14.30 do wieczornej mszy, z półgodzinną przerwą o 16.00. Skorzystajmy z łaski Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby nasza świąteczna radość miała swoje źródło w Bożej łasce.

Także w środę odwiedziny z posługą sakramentalną u tych chorych, którzy sobie tego życzyli.

  1. Posłańców prosimy, aby odebrali z zakrystii i podjęli posługę rozniesienia jeszcze przed świętami najnowszego listu Pomocna Dłoń, zapraszającego na wspólnotowe świętowanie Jubileuszy Małżeńskich. W gazetce został też opublikowany porządek nabożeństw w okresie świątecznym.

Ze względu na spowiedzi w innych parafiach od czwartku sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać w zakrystii bezpośrednio po mszy.

  1. Dzisiaj przed kościołem u młodzieży z KSM można nabywać kartki i stroiki świąteczne jako wsparcie dla inicjatyw tej grupy parafialnej.

Mieszkańców ul. Skłodowskiej prosimy o wsparcie funduszu świątecznej dekoracji ołtarza.

  1. Uzupełnienie informacji z ubiegłego tygodnia nt. remontu plebani: Bóg zapłać wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę o modlitwę, bo jesteśmy przekonani, że dzięki temu udało się naszej Parafii uzyskać dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację plebanii, pod warunkiem, że zasadnicze prace projektu zostaną wykonane do końca tego roku. Dlatego tak spieszymy się z pracami pomimo trudnych warunków pogodowych i ponawiamy prośbę o życzliwą modlitwę.

W ubiegłym tygodniu zmarła † Antoni Ginalski i † Zdzisława Suchorabska – polećmy ich Bożemu miłosierdziu!