P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Krosno Polanka – 1 Adwentu (C), 2.12.2018

  1. Adwent w polskiej tradycji jest szkołą oczekiwania, szczególnie przeżywanego na roratach, które tradycyjnie będziemy odprawiać o świcie dni powszednich, czyli o 6.00. Rozważaniom roratnim będzie patronować Duch Święty i Jego dary. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, by z zapalonymi lampionami włączyły się do procesji na wejście.

We wtorek Wspomnienie Św. Barbary, która odbiera szczególną cześć w naszej Parafii. Zapraszamy na roraty albo wieczorem na mszę z okolicznościowym nabożeństwem.

W czwartek zaś wypada wspomnienie św. Mikołaja z Myry, jednego z najbardziej lubianych świętych, który cierpliwie uczy nas, że więcej radości jest z dzielenia się dobrem niż z gromadzenia profitów tylko dla siebie.

W pierwszy piątek grudnia odwiedziny chorych od 9.00, a wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa. Spowiedź na roratach oraz wieczorem od 16.30. Adwentowa spowiedź parafialna zaplanowana jest na środę 19 grudnia. W tym dniu odwiedzimy też chorych z posługą sakramentalną na święta. Proszę zgłosić w zakrystii nazwiska tych chorych, których zwykle nie odwiedzamy w 1. piątki.

W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św.: roraty, potem o 9.00 i o 17.30 z błogosławieństwem medalików dla uczniów kl. III.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na zimowe ogrzewanie kościoła przy okazji roznoszenia opłatków. Mamy nadzieję, że nasi przedstawiciele w tym tygodniu dotrą z opłatkami już do wszystkich rodzin. Dziękujemy im za niełatwą i odpowiedzialną posługę dla dobra całej wspólnoty!
  2. Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu po mszy wieczornej: PZK w poniedziałek, Akcja Katolicka we wtorek, a wspólnota młodych rodzin w czwartek. A ministrantów, lektorów i młodzież z KSM zapraszamy na okolicznościowe spotkanie w czwartek o 15.00.

Katecheza przedchrzcielna w piątek o 16.00

  1. Dzisiaj składka na seminarium duchowne w Przemyślu, a młodzież z KSM-u sprzedaje kartki świąteczne na fundusz wsparcia dla tej grupy. Za tydzień wolontariusze z krośnieńskiego hospicjum „Caritas” w ramach inicjatywy „Świąteczne pierniczki” będą kwestować na rzecz tej potrzebnej i pożytecznej placówki.

Bóg zapłać śpiewakom z kwartetu „Akord” za włączenie się w dzisiejszą liturgię i wsparcie naszej modlitwy pięknym śpiewem. Przy wyjściu z kościoła można wyrazić im wdzięczność przez dobrowolny datek lub nabycie płyty naszych gości na znak uznania dla ich artystycznej maestrii.