1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Wszyscy jesteśmy powołani do swiętości, a święci są dla nas drogowskazami, jak można tę świętość realizowac w codziennym życiu. Msze św. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 14.00 na cmentarzu. 

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół obchodzi 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub inaczej „zaduszkami”. Kościół w tym dniu wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Naszą modlitwą, a najbardziej i najowocniej ofiarą Mszy św. śpieszymy z pomocą tym, którzy już od nas odeszli, a tej modlitwy potrzebują. 2 listopada w Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą odprawione o 7. 00, 9. 00 oraz o 16.00 – po tej Mszy św. wyruszy z kościoła procesja na cmentarz. 

Zachęcamy też do pielęgnowania pięknej tradycji polecania bliskich zmarłych w wypominkach, które będziemy czytać w dni powszednie listopada. Kartki wypominkowe można znaleźć przy wejściu do kościoła oraz w listopadowym numerze „Pomocnej Dłoni”. Wypełnione wypominki można składać w zakrystii, wybierając konkretny dzień modlitwy za swoich zmarłych albo złożyć je na tacę w dniu nabożeństwa.