P10906140

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Krosno Polanka – 30 Niedziela Zw. (B), 28.10.2018

  1. Przed nami już ostatnie nabożeństwa październikowe, kalendarz wspomina dziś Apostoła: św. Judę Tadeusza. W modlitwie nie zapominamy o solenizantach dnia, a wśród nich jest długoletni proboszcz Parafii, ks. prałat Tadeusz – dzisiaj otoczmy go naszą życzliwością oraz modlitwami, życząc Bożego błogosławieństwa.
  2. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem wg porządku niedzielnego, a zamiast mszy wieczornej tradycyjnie o 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu.

W piątek, 2 listopada, Wspomnienie Wiernych Zmarłych, zwane Dniem Zadusznym. Msza św. rano o 7.00 i 9.00, a wieczorem o 16.00 połączona z procesją cmentarz, w której będziemy modlić się za naszych zmarłych, a szczególnie za ponad 60 naszych Parafian zmarłych w ostatnim roku. Ich Rodziny poprosimy podczas nabożeństwa, aby w procesji na grób swych zmarłych zanieśli zapalony znicz od Parafii. Udział w tej procesji jest okazją do ofiarowania zmarłym nie tylko modlitwy, ale także dobrego uczynku, czyli duchowego dobra, oczekiwanego przez dusze czyśćcowe.

Takim szczególnym dobrem dla zmarłych jest ofiarowanie za nich odpustu zupełnego z kar doczesnych za odpuszczone grzechy, który można uzyskać raz na dzień od 1 do 8 listopada. Oprócz zwykłych wymagań, czyli: spowiedzi, wyrzeczenia się przywiązania do grzechu, komunii, odmówienia „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencjach papieża – wymagane jest pobożne odwiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

Do dobrych uczynków należą też listopadowe wypominki za zmarłych, które będziemy odmawiać w dni powszednie listopada. Kartki wypominkowe można znaleźć przy wejściu do kościoła oraz w listopadowym numerze „Pomocnej Dłoni”. Wypełnione wypominki można składać w zakrystii, wybierając konkretny dzień modlitwy za swoich zmarłych albo złożyć je na tacę w dniu nabożeństwa.

  1. W Dzień Zaduszny wypada też 1. Piątek – nabożeństwo do Serca P. Jezusa odprawimy po mszy o 9.00, a potem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź codziennie na mszy i w środę od godziny 16.30.
  2. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o 17.00.
  3. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty oraz na remont ołtarza mieszkańcom bloku przy ul. Ks. Popiełuszki 105.

Naszym strażakom dziękujemy za sprawne oczyszczenie rynien w budynkach kościelnych. Przyjmijmy ich życzliwie, gdy w tym tygodniu będą roznosić swój kalendarz.