P1090614

O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E  

Krosno Polanka – 23 Niedziela Zw. (B), 9.09.2018

  1. Dziś łączymy się duchowo z pielgrzymami do Tarnowca – jesteśmy sobie potrzebni: ofiarujmy pielgrzymom nasze modlitewne wsparcie, bo oni pielgrzymują w naszych intencjach.

Comiesięczna modlitwa w intencji Ojczyzny we wtorek przed mszą św.
W piątek święto Podwyższenia Krzyża.

Wcześniej, bo w środę, nasza parafia ponownie będzie przeżywać całodniową adorację Najśw. Sakramentu od porannej mszy do wieczornej. Od ponad roku codziennie kolejne parafie naszej Archidiecezji przeżywają taką adorację. Ksiądz Arcybiskup prosi nas o taką modlitwę za diecezję, szczególnie w intencji nowych powołań i za osoby już powołane do służby w Kościele lokalnym. O podjęcie dyżuru proszę różne grupy i wszystkich parafian. Warto, żeby w miarę możliwości w środę każdy z nas przy-najmniej na chwilę zaglądnął do kościoła, by porozmawiać z Bogiem. Ramowy program dyżurów adoracji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

  1. W tym tygodniu podejmujemy parafialną katechezę młodzieży przed sakramentem bierzmowania:

– w poniedziałek zapraszamy na mszę i spotkanie młodzież z kl. VI wraz z rodzicami;

– we wtorek – zapraszamy młodych z klasy VII;

– a w środę na adorację o 17.30, mszę i spotkanie młodzież z klasy VIII oraz z gimnazjum.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na parafię. Jutro mija dokładnie 91 lat od uroczystego poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę naszej pięknej świątyni. Odziedziczyliśmy ten skarb i jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie tego kościoła, co jest bardzo wymagające, choćby ze względu na jego już zacny wiek, a także na nasze dzisiejsze oczekiwania.

 

  1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na Parafię, a mieszkańcom ul. Ks. Popiełuszki od obwodnicy do torów dziękujemy za kwiaty do ołtarza i ofiarę na remont ołtarza. Zamówiono też mszę o błogosławieństwo dla mieszkańców na 27 lutego. Za tydzień o taką posługę prosimy mieszkańców ul. Ks. Popiełuszki od torów do Dobieszyna.