[Adoracja: 1. Niedziela września]

Krosno Polanka – 22 Niedziela Zw. (B), 2.09.2018

 1. Jutro rozpoczęcie Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 8.00 uczniów z rodzicami i nauczycielami oraz wszystkich zainteresowanych troską o dobro młodego pokolenia. Po mszy poświęcimy tornistry, aby nauka w szkole nie był ciężarem, ale niezmarnowanym dobrem i łaską. Zachęcamy uczniów do podsumowania wakacji dobrą spowiedzią, aby rozpocząć lekcje z Bożym błogosławieństwem.

Pani dyrektor naszej szkoły informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego: dla uczniów klas od II do V odbędzie się o 9.00; dla klas od VI do VIII o 9.45; a dla najmłodszych z klasy I o 10. 30. Przypomina, że obowiązuje strój galowy.

 1. Zmiana Tajemnic Różańcowych dzisiaj o 16.30.
  Jutro wieczorem (w Pon.) spotkanie zespołu katechetycznego.
  Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po mszy,
  a spotkanie Rady Parafialnej w piątek wieczorem.
  Ministranci i lektorzy mają powakacyjne spotkanie w środę o 17.30 w salce – kandydatów na ministrantów prosimy, by zgłaszali się do ks. Mariusza, a wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w scholi do Pani Agnieszki.
 2. W pierwszy piątek września odwiedziny chorych przed południem, a wieczorem spowiedź od 17.00 i nabożeństwo do Serca P. Jezusa.
 3. Za tydzień tradycyjna pielgrzymka parafialna do Tarnowca. Wyjście o 6.30, aby dojść na odpustową sumę o 11.00. Tegoroczne hasło „Z Maryją pielgrzymujemy dla innych” zaprasza, byśmy przy tej okazji doświadczyli, że w życiu warto być dla innych. Kto nie może pójść na pielgrzymkę może przygotować pielgrzymującym swoją intencję modlitewną, zapisać ją na kartce i przynieść do kościoła do piątku, aby pielgrzymujący mogli tę modlitwę zanieść do Sanktuarium w Tarnowcu. Można też zgłosić wolne miejsca w swoim samochodzie, aby pomóc pielgrzymom w powrocie do Polanki. Wystarczy wpisać się na listę w zakrystii. Szczegóły wydarzenia i inne pożyteczne treści w najnowszym numerze „Pomocnej Dłoni”, który wkrótce trafi do każdej rodziny. Posłańców prosimy, by z zakrystii odebrali biuletyn dla swojego rejonu.
 4. Dzisiejsza składka jest na seminarium duchowne, a za tydzień na Parafię. Przy okazji przypominamy o drugiej serii składki w kopertach od rodzin na remont ołtarza. Wkrótce poinformujemy obszerniej o aktualnym stanie prowadzonych prac.

Bóg zapłać mieszkańcom ul. Maczka za ofiarowanie kwiatów do ołtarza i ofiarę 614 zł na remont ołtarza zebraną teraz i na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Za tydzień o taką posługę prosimy mieszkańców ul. Ks. Popiełuszki od obwodnicy do torów.

Ks. prał. Tadeusz prosił ogłosić, że ofiarował na remont ołtarza 5 tys. zł.

 1. Jako że większość parafian prosi o modlitwę przede wszystkim na mszy wieczornej, to w powakacyjnym porządku nabożeństw nie wprowadzamy już mszy o godz. 6.30, bo w obecnej sytuacji nie ma takiej potrzeby duszpasterskiej. Intencje mszalne przyjęte na 6.30 będą odprawiane o godz. 7.00.
 2. Ogłoszenie lokalne: Rada Dzielnicy, organizując obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowuje pamiątkową tablicę poświęconą mieszkańcom Polanki poległym w I wojnie światowej i w wojnie roku 1920. Bohaterom tym poświęcony jest pomnik przed wejściem do kościoła z 33 nazwiskami. Są jednak trudności z ustaleniem dat urodzenia i miejsca śmierci tych osób. Prosimy wszystkich, którzy posiadają tę wiedzę o przekazanie tych informacji na kartce do P. Kościelnego w zakrystii. Ponadto, jeśli ktoś jest w posiadaniu zdjęć, odznaczeń lub innych pamiątek związanych z tymi wydarzeniami i osobami prosimy o informację. Dziękujemy za pomoc.

W tym tygodniu zmarła † Krystyna Zuzak, z ul. Okulickiego. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu…