XXVII Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie posłańców dostarczających naszą gazetkę Pomocna Dłoń. Tym razem bardzo zachęcamy do odmówienia modlitwy różańcowej za dobrych sąsiadów w naszych rodzinach. Wiemy, że nie wszyscy mogą być obecni w kościele, dlatego chcemy uwrażliwić że modlitwa różańcowa w rodzinach ma też wielka wartość duchową, dlatego w piątek nasze modlitwy w kościele będą poświęcone Sercu Jezusowemu, a różaniec odmówimy w rodzinach.
  2. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.
  3. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30 a po nich modlitwa różańcowa, dzisiaj różaniec o godz. 16.30 i zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca, spowiadamy od godz. 16.30. Na mszy św. o godz. 17.30 dzieci z klas trzecich otrzymają różańce.
  5. Dziękujemy mieszkancom bloku Nr 5 za kwiaty w kościele. Msze św z ich intencji zostaną odprawione: o Boże błogosławieństwo i zdrowie 6 I o 17.00; za zmarłych 7 I o 17.30 i o Boże błogosławieństwo dla dzieci i mlodzieży 8 I o 17.30. O wystrój kościoła na przyszłą niedziele prosimy parafian z bloku Nr 7.
  6. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na rozbudowę Hospicjum w Jarosławiu, składka na Seminarium Duchowne, a na przyszłą niedzielę składka na parafię. Rozpoczęliśmy starania związane z odnową figury Matki Bożej w ołtarzu, ponieważ jesteśmy uzależnieni od Urzędu Ochrony Zabytków, potrwają one dłuższy czas.
  7. Na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 964 zł. Na przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży w związku z Dniem Papieskim.
  8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać św. Franciszka z Asyżu we wtorek, św. Faustynę w środę, Matkę Bożą Różańcową w piątek.

W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy sp. Edwarda Kosteckiego. Pomódlmy się za niego …