30 – 31 lipca, ten weekend zapewne na długo pozostanie w pamięci 11 osobowej grupy, z Oazy Młodzieży działającej przy naszej parafii. W sobotni poranek, pod opieką ks. Damiana oraz Pana Karola Szczepanika wyruszyliśmy, na spotkanie z Papieżem Franciszkiem do Brzegów – Campus Misericordiae.
Gdy dotarliśmy do celu zachwyciła nas tamtejsza atmosfera, będąca wynikiem radości i życzliwości płynącej od młodzieży z całego świata. O godzinie 19.00 nadszedł czas modlitewnego czuwania, któremu przewodniczył Papież Franciszek. W swoich słowach zachęcał do poświęceń dla drugiego człowieka, jednocześnie przypominając, że „ nie przyszliśmy na świat, aby wegetować, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi”. Następnie nadszedł czas na wypoczynek, by w kolejnym dniu móc nadal dzielić się swoją radością z innym. Niedzielny poranek, rozpoczęliśmy od modlitwy ku czci Matki Bożej. Natomiast, o godzinie 10.00 miało miejsce ostatnie z wydarzeń centralnych – Msza św. posłania, w której uczestniczyło 2,5 miliona pielgrzymów. To właśnie wtedy, Papież ogłosił miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. którym będzie Panama.
Po zakończonych uroczystościach, z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy w drogę powrotną, aby dzielić się z bliskimi naszymi doświadczeniami z tego niezwykłego spotkania. Za wszystko Bogu niech będą dzięki!