Miesiąc maj jest pięknym miesiącem poświęconym szczególnie Matce Boskiej. Tradycją jest, że każdego roku spotykamy się na majówce przy figurce Matki Boskiej z rodziną, sąsiadami i znajomymi.

Figura Matki Boskiej została wybudowana w 1926 roku i teraz ma 90 lat. Miłym zaskoczeniem było dla nas w tym roku, że zaszczycił nas swoją obecnością ks. Proboszcz J. Kutyna.

Zawsze odmawialiśmy litanię, a w tym roku ks. Proboszcz powiedział, że śpiewamy i tak też było. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że każdego roku coraz więcej parafian odwiedza naszą figurkę i oby tak trwało nadal. Dziękujemy Matce Boskiej za wszystko czym nas obdarowała, obdarza i prosimy aby nas wspomagała w każdym dniu naszego życia.

Z Bożym błogosławieństwem Grażyna i Leszek


 

Spotykając się na „majówkach” przy figurkach Matki Boskiej czy kapliczkach to świadectwo chrześcijańskiego życia i chrześcijańskiej wspólnoty. Jest to powrót do naszych korzeni i do źródeł naszej wiary przekazanej nam przez naszych rodziców, dziadków. Te majówki pobudzają nas do refleksji i zadumy. Bolączką naszą jest to, że mało dzieci bierze udział w tych „majówkach”. Jest to nasze zadanie wobec Maryi, by obudzić młode pokolenie.

Szczęść Boże Helena i Czesław