15 lutego na sali przy ulicy Legionów został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Parafialnych Dekanatu Krosno I. Rozgrywki były prowadzone w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. W obu nasza parafia wystawiła swoje drużyny, które nie miały sobie równych. Zawody prowadzone zostały systemem grupowym, po którym zwycięzcy grup walczyli o zwycięstwo w całym turnieju.

W grupie gimnazjum nasza drużyna walczyła z reprezentantami Turaszówki i RUAH. Były to bardzo zacięte i wyrównane spotkania. Polanka z dwoma zwycięstwami weszła do finału, natomiast Turaszówka z jedną porażką walczyła o 3. miejsce. W finale trafiliśmy na Parafię Kapucynów, mecz przez całe 10 minut stał na wysokim poziomie, a zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. W nich więcej zimnej krwi zachowali nasi zawodnicy, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z końcowego tryumfu.

Gimnazjum: 

 • Turaszówka – RUAH  3:1
 • Polanka – RUAH 3:2 ( Bramki dla Polanki: Dominik Smolik 2x, Mateusz Kot 1x )
 • Turaszówka – Polanka 2:4 ( Dominik Smolik 3x, Michał Majda 1x )

Finał 

Polanka – Kapucyni 1:1 (2:1k) ( Jakub Mrozowski 1x )

 1. Polanka
 2. Kapucyni
 3. Turaszówka
 4. Wojciech

Skład: Damian Bęben – Paweł Śmiałowski, Jakub Mrozowski, Mateusz Kot, Michał Majda, Dominik Smolik (C)

W grupie szkoły podstawowej nasza drużyna za rywali miała parafie Kapucynów i Turaszówki. Dość pewnie przeszliśmy do głównego finału. W nim Parafia Polanka po wojnie nerwów i rzutach karnych mogła cieszyć się z końcowego tryumfu.

Szkoła Podstawowa:

 • Polanka – Kapucyni 4:0 ( Miłosz Krowicki 3x, Igor Janik 1x )
 • Kapucyni – Turaszówka 0:3
 • Polanka – Turaszówka 1:0 (Miłosz Krowicki 1x )

Finał 

Polanka – św. Piotr i św. Jan z Dukli  1:1 (1:0k) ( Igor Janik 1x )

 1. Polanka
 2. Św. Piotr i Św. Jan z Dukli
 3. Turaszówka

Skład: Karol Nowak – Kacper Gancarz, Filip Gancarz, Maciej Orlik, Mateusz Orlik, Michał Kus, Szymon Śmiałowski, Igor Janik, Miłosz Krowicki (C)

Turniej został przeprowadzony w sprawnym tempie, atmosfera była bardzo dobra, a dla każdego liczyła się dobra zabawa. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów 🙂

opr. Damian Bęben